لوله های فولادی
فرآیند تولید لوله های فولادی
دسامبر 4, 2018
فولاد آلیاژی
فروش انواع فولادهای آلیاژی
دسامبر 5, 2018

معایب و مزایای لوله های استیل ضد زنگ

لوله های استیل ضد زنگ

ریشه های تولید فولاد ضد زنگ به اوایل ۱۸۰۰ در فرانسه برمیگردد . فولاد کربنی با کروم آلیاژ می شود تا یک فلز مقاوم در برابر خوردگی تولید کند. در طول این فرآیند، عناصر دیگر برای توسعه آلیاژهای مختلف که امروزه استفاده می شوند شامل می شوند. لوله های فولادی ضد زنگ و لوله های استیل ضد زنگ اغلب در ساخت و ساز به دلیل ظاهر آن و همچنین مقاومت آن در برابر خوردگی استفاده می شوند. در طی یک فرایند به نام  passivation، یک لایه نازک از اکسید کروم روی سطح بیرونی اجزای ضدزنگ تشکیل می شود. این کار فلز پایه را از عناصر دیگر محافظت می کند.

از آنجا که این لایه بسیار نازک است، درخشش فلز پایه هنوز قابل مشاهده است. لوله های فولادی ضد زنگ و لوله های استیل ضد زنگ برای انتقال اسیدها و سایر مایعات سوزاننده در برنامه های کاربردی صنعتی و همچنین خدمات غذایی تجاری استفاده می شوند. ساختار مولکولی منحصر به فردی که دارند دارای خواص ضد باکتریایی است که آنها را انتخاب خوبی برای صنعت خدمات مواد غذایی می کند. لوله های فولادی و استیل ضد زنگ در صنایع غذایی برای حمل شیر و مواد غذایی در سیستم پردازش استفاده می شوند. توزیع اتصالات لوله های فولادی ضد زنگ فراوان است. این امر باعث می شود که تامین کنندگان کار آسان تری داشته باشند.

اتصالات لوله های ضد زنگ نیاز به زمان کمتری برای آماده سازی قبل از مونتاژ دارند. محصولات فولادی معمولی اغلب برای حفاظت قبل از نصب رنگ می شوند. در مورد اتصالات لوله های ضد زنگ این مرحله وجود ندارد. چند عامل وجود دارد که استفاده از ضد زنگ را در ساخت و ساز محدود می کند. نگرانی اصلی قیمت است. در مقایسه با مواد دیگر، اجزای ضدزنگ گرانتر هستند. این می تواند یک عامل محدود کننده باشد. مونتاژ اجزای فولاد ضد زنگ نیز می تواند مشکل ساز باشد.

هنگام جمع کردن اتصالات و پیچ و مهره هایی که از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند، باید از آسیب دیدن پوشش آن ها جلوگیری شود. هنگامی که لایه محافظ نازک از اکسید کروم خالی می شود، حفره اتفاق می افتد. در طول این فرآیند، فلزات پایه تحت فشار قرار می گیرند. این افزایش اصطکاک همراه با حرارت باعث می شود که اجزای تشکیل دهنده در سطح مولکولی با هم هماهنگ شوند.. تهیه کنندگان و توزیع کنندگان استیل ضد زنگ، ترکیباتی ضد انفجاری دارند که می توانند به لوله های ساختاری اعمال شوند تا به حذف یا کم کردن اجزای نصب شده کمک کنند.

این مقاله تنها برای مقاصد اطلاع رسانی است. قبل از هر تصمیمی راجع به خرید، از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>