سنگ آهن داخلی مهمترین مزیت اقتصادی مجتمع‌های فولادسازی کشور است

خرید ، فروش ، قیمت انواع لوله های استنلس استیل با آلیاژ های 304 ، 310 ، 316 ، 202 ، 201 ، 321 ، 309 لوله های استنلس استیل دکوراتیو ، خریدار و فروشنده
لوله های استنلس استیل با آلیاژ های مختلف
نوامبر 8, 2016
در شرایطی که قیمت سنگ آهن نسبت به سال قبل بهبود نسبی پیدا کرده است، رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران پیش‌بینی کرد تا پایان سال ۱۵ میلیون تن از این محصول صادر شود.
بهبود بازار جهانی سنگ‌آهن
نوامبر 9, 2016

سنگ آهن داخلی مهمترین مزیت اقتصادی مجتمع‌های فولادسازی کشور است

سنگ آهن سنگ آهن داخلی مهمترین مزیت اقتصادی مجتمع‌های فولادسازی کشور است

سنگ آهن داخلی مهمترین مزیت اقتصادی مجتمع‌های فولادسازی کشور است

مدیرعامل مجتمع معدنی چهادرملو، یکی از مزیتهای مهم اقتصادی برای مجتمع های فولاد سازی کشور را استفاده از سنگ آهن داخلی دانست.

به گزارش ماین نیوز، «محمود نوریان» اظهار داشت: سنگ آهن داخلی نقش عمده ای در کاهش قیمت تمام شده و صرفه جویی ارزی در تولید فولاد ایفا می کند که این مهم همان ثروت آفرینی و ایجاد ارزش افزوده در این محصول است.

وی در مورد نقش شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ثروت آفرینی افزود: امسال توانستیم سرمایه شرکت را ۱۰۵ درصد افزایش دهیم و از مبلغ ۱۷ هزار ۱۰۰ میلیارد ریال فعلی به ۳۵ هزار میلیارد ریال برسانیم که البته این امر در دو مرحله اتفاق می افتد، ابتدا از مبلغ ۱۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۲۸ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال در سال جاری و در مرحله دوم، از مبلغ ۲۸ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال به مبلغ ۳۵ هزار میلیارد ریال، حداکثر ظرف مدت دو سال می رسد.

نوریان در مورد آخرین وضعیت طرح های در دست اقدام چادرملو که گامی اساسی برای بهره وری افزون تر در این صنعت است، گفت: ما معتقدیم یکی از ارکان توسعه پایدار در صنعت و ثروت آفرینی، تکمیل زنجیره تولید در صنعت فولاد است بنابراین بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده، در نظر داریم ساخت کارخانه احیاء مستقیم و فولاد ثامن چادرملو با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون تن فولاد و قابل ارتقاء تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن و همچنین تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در کارخانه احیاء را که در مجتمع گندله سازی اردکان در حال ساخت است به سرانجام برسانیم و پیش بینی می کنیم کارخانه فولاد ثامن در نیمه دوم امسال مورد بهره برداری قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو افزود: همچنین طرح افزایش ظرفیت کارخانه گندله سازی مجتمع اردکان از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فعلی به ۴ میلیون تن هم، یکی دیگر از برنامه های توسعه بخش چادرملوست که برای تامین گندله مورد نیاز واحد احیاء و فولاد ثامن، ارفع و غدیر ایرانیان در نظر گرفته شده است.

نوریان ادامه داد: از سوی دیگر علاوه بر اجرای این طرحها، بابت جبران مخارج سرمایه گذاریهای انجام شده در شرکت های سرمایه پذیر خود ازجمله شرکت های تأمین و انتقال آب خلیج فارس، آهن و فولاد ارفع، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، توسعه آهن و فولاد گل گهر، کاوند نهان زمین، نوین الکترود اردکان، احداث صنایع و معادن سرزمین پارس «پامیدکو» و شرکت تأمین سرمایه امید، مبلغ ۶ هزار و ۱۵۵ میلیارد ریال برآورد سرمایه گذاری کرده ایم.

مدیرعامل چادرملو با اشاره به اهمیت اطلاعات در مدیرت کارآمد و آینده نگری از اقتصاد جهانی و کشور گفت: امروزه اطلاعات نه تنها به عنوان یک دارایی با اهمیت بسیار بالاتر نسبت به گذشته برای رشد مطرح است، بلکه در مواردی حتی برای بقای این صنعت نیز الزامی است.

وی افزود: ما با شناخت از عوامل رشد و توسعه صنعت جهانی باید خودمان را برای رقابت و بقا، به تکنولوژی و دستاوردهای جدید مجهز کنیم، دیگر زمانی نیست که تنها به آنچه که در اختیار داریم قناعت کنیم بلکه شناخت و بهره گیری از نوآوری های روز دنیا از ملزومات و لازمه توسعه است و این امر محقق نمی شود جز با افزایش آگاهی و سرمایه گذاری مناسب و دیگر نمی توان ثروت جدید را آنگونه که در مورد معدن و کارخانه بوده است در محدوده مرزها نگه داشت زیرا سرعت تغییرات از تصور ما هم بیشتر است و ما راهی جز دستیابی به اطلاعات و فناوری و به روز رسانی نداریم.

نوریان تاکید کرد: امروز لازم است متفاوت از آنچه تاکنون برای معادن و صنایع معدنی برنامه ریزی شده است، درباره تجهیز، توسعه و مدیریت منابع غنی معدنی کشورمان، برنامه ریزی دقیق تر و اصولی تری داشته باشیم.

منبع: ماین نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>