ورق اینکنل
فروش سوپر آلیاژ اینکنل – مونل – هستلوی
دسامبر 22, 2016
آهن آلات فولاد استنلس استیل ورق میلگرد نبشی ناودانی لوله ورق آلیاژی ورق کربن استیل
کاهش نرخ تعرفه واردات ورق فولادی
دسامبر 24, 2016

ورق های گالوانیزه رنگی مبارکه و چینی

شادولاین گالوانیزه ورق رنگی

خرید و فروش ورق فولادی ، ورق های گالوانیزه رنگی تولید فولاد مبارکه و چینی در ضخامت های مختلف عرض 1 متر و 1.25 متر جهت ساخت شادولاین ، ذوذنقه های سقف و شیروانی ( ورق رنگی ، خریدار ، فروشنده )

خرید و فروش ورق فولادی ، ورق گالوانیزه رنگی تولید فولاد مبارکه و چینی در ضخامت های مختلف عرض ۱ متر و ۱٫۲۵ متر ( ورق رنگی ، خریدار ، فروشنده )

ورق رنگی داخلی و وارداتی

آهن آلات صنعتی

ضخامتهای ( ۰٫۱۸ ، ۰٫۲۰ ، ۰٫۲۲ ، ۰٫۲۵ ، ۰٫۳۰ ، ۰٫۳۵ ، ۰۳۸ ، ۰۴۰ ، ۰٫۴۷ ، ۰۵۰ ، ۰٫۵۵ ، ۰،۶۰ )

عرض های ۱ متر و ۱٫۲۵ متر آهن آلات ساختمانی

در ۱۵ رنگ متنوع

همینک در مهزیار فولاد

(جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش ۰۲۱۴۴۴۴۹۱۰۱ تماس بگیرید)

ورق های آهنی گالوانیزه

گالوانیزه فرآیند استفاده از یک پوشش روی محافظ روی فولاد یا آهن به منظور جلوگیری از زنگ زدگی آن است. این اصطلاح از نام دانشمند ایتالیایی لوئیجی گالوانی گرفته شده است. ورق های گالوانیزه آهن (GI) ورق های فولادی هستند که در اصل با روی روکش شده اند و شامل طیف وسیعی از ورق های فولادی گالوانیزه و الکترو گالوانیزه شده با آب گرم هستند. پودرهای روی با سرعت بسیار آهسته ای ، بنابراین عموماً این روکش دارای عمر طولانی است. روی نسبت به آهن مقاومت منفی بیشتری دارد و از این رو محافظت کاتدی (یا قربانی) از فولاد را فراهم می کند. اگر این پوشش در معرض تراشیدن یا آسیب دیدن در معرض فلز پایه باشد ، باعث ترشح روی می شود. علاوه بر این که به عنوان محافظ گالوانیک فعالیت می کنید ، سایر عملکردهای لایه روی به شرح زیر است:

برای حفظ فولاد دست نخورده با مقاومت اولیه کامل.
برای ارائه سطح ظاهری دلپذیرتر.
برای تمدید عمر هر سیستم اتمی مناسبی که روی آن اعمال شود.
برای محافظت از فولاد در برابر حمله خوردگی در بیشتر جوها ، به عنوان سپر مداوم و ماندگار بین فولاد و جو عمل می کند.

بافت ورق فولادی گالوانیزه در شکل ۱ نشان داده شده است

بافت ورق های GI

شکل ۱ بافت ورق رنگی آهنی گالوانیزه

فرایند گالوانیزه

فرآیند ورق فولادی گالوانیزه در سال ۱۸۳۷ به طور همزمان در فرانسه و انگلیس توسعه یافت. هر دو روش از یک فرآیند “آغشته به گرم” برای پوشاندن ورق فولادی با روی استفاده می کنند.

گالوانیزه روی ورقهای نورد سرد / نوارهای نورد سرد انجام می شود. فرایند گالوانیزه به طور گسترده ای به فرو بردن گرم و الکترو گالوانیزه تقسیم می شود. فرآیند غرق شدن گرم برای وزن های سنگین پوشش مناسب تر است و برای پوشش های سبک تر الکترو گالوانیزه است. به دلایل کارآیی ، گالوانیزه ورقهای نورد سرد بیشتر از گالوانیزه ورقهای نورد سرد متداول است.

گالوانیزه شدن گرم – اصل فرآیند شامل غوطه وری نوارهای فلزی در روی مذاب است. روی مورد استفاده برای گالوانیزه دارای درجه بالایی است و مقدار روی حداقل ۹۹٫۹۵٪ است. پس از گذر از مخازن پیش تصفیه برای دانه زدایی ، ترشی و پاکسازی ، نوار از داخل کوره پخت و پز و گلدان حاوی روی مذاب عبور می کند. از کوره بازپخت استفاده می شود تا چرخه گرما مورد نیاز برای به دست آوردن خواص مکانیکی مورد نیاز و فعال کردن سطح با گاز کاهش یافته ، استفاده شود که باعث می شود پوشش روی روی سطح نوار آسان باشد. پوشش وزن توسط جت گازی که در هر دو سطح نوار از یک نازل بالای گلدان قرار دارد کنترل می شود تا روی اضافی مذاب را از بین ببرد. این فرآیند به یک پوشش نسبتاً ضخیم از روی پوست می دهد که در یک الگوی سطح کریستالی معروف به اسپانگ ها یخ می زند. در طی فرایند ، یک ساختار چند لایه از آلیاژهای آهن و آهن بین سطح داخلی پوشش روی و نوار فولادی شکل می گیرد.
الکترو گالوانیزه – اصل فرآیند شامل غوطه ور شدن ورق فولادی در یک الکترولیت ، محلول سولفات روی یا سیانید است. عمل الکترولیتی یک پوشش روی خالص روی سطح آهن یا فولاد را می رساند. مزیت این فرایند این است که می توان ضخامت روکش را به طور دقیق کنترل کرد در حالی که محدودیت این فرآیند این است که پوشش های ضخیم تهیه شده توسط فرآیند گالوانیزه گرم کردن معمولاً با این روش امکان پذیر نیست.

بخشی از تولید فولاد GI برای تولید ورق های راه راه (GC) راه راه دارد. امروزه فرایند راه راه با استفاده از فرآیند تشکیل رول انجام می شود. این فرایند مدرن برای دستیابی به بهره وری بالا و هزینه های پایین کار بسیار خودکار است. در فرایند راه راه ورقهای عظیم و از طریق میله های غلتکی که موج راه راه را تشکیل می دهند ، کشیده می شوند. پس از عبور ورق ها از غلطک ها ، به طور خودکار در طول مورد نظر بریده می شود. شکل استاندارد مواد راه راه ، سبک موج دار گرد است ، اما می توان با تغییر ساده قالب ها و اندازه ها را به راحتی تغییر داد.

سطح مقطع یک نوار گالوانیزه از بستر فلزی ، لایه های آلیاژ آهن و یک لایه روی تشکیل شده است. از آنجا که چسبندگی رنگ و قابلیت جوشکاری سطح این لایه روی لزوماً مناسب نیست ، برای بهبود این خواص گالوانیزه تولید شده است. در فرآیند اصلی نوار گالوانیزه ، نوار گالوانیزه از گلدان بیرون می آید و در یک کوره گالوانیزه گرم می شود و یک لایه آلیاژ روی را بوسیله پخش نفوذ لایه پوشش آهن و روی تشکیل می دهد ، به طوری که سطح آن لایه روی نیز حاوی مقداری آهن است. خط galvannealing معمولاً مجهز به آسیاب گذر پوست ، دستگاه تسطیح کننده فشار و تجهیزات تصفیه شیمیایی برای کرومیت ، به دنبال کوره گالوانیزه است.

ورق های GI هم در شرایط آنیل و هم کاملاً سخت تولید می شوند.

مشخصات ورق های GI

ورق های گالوانیزه آهن (GI) به صورت کویل / ورق ساده (GP) و ورق های راه راه (GC) تولید می شوند. ورق های راه راه همچنین به عنوان ورق های آهن گالوانیزه (CGI) راه راه شناخته شده است. اینها محصولات فولادی با ارزش افزوده هستند که دارای وزن سخت ، محکم ، سبک ، روشن ، مقاوم در برابر خوردگی و حمل و نقل آسان هستند. اینها معمولاً در ضخامت ۰٫۱۵ میلی متر تا ۲٫۰ میلی متر و دامنه عرض ۸۰۰ میلی متر تا ۱۵۶۰ میلی متر تولید می شوند. وزن پوشش روی از ۱۰۰ گرم متر مربع (gsm) تا ۷۵۰ گرم متر مربع متغیر است. وزن پوشش روی با ضخامت ورق فولادی و کاربرد ورق GI متفاوت است. عمر تخمینی ورق های آهنی گالوانیزه در شرایط جوی مختلف در جدول آورده شده است.

صفحات GP و GC به صورت معمولی (GP) ، سخت معمولی (GPH) ، تشکیل قفل (GPL) ، طراحی عمیق (GPD) ، طراحی عمیق اضافی (GPED) ، راه راه معمولی (GC) و سخت معمولی (GCH) طبقه بندی می شوند. برای تولید این خصوصیات مختلف این ورق های GI ، کیفیت مواد اولیه (ورق نورد سرد) مطابق با آن انتخاب شده است.

ورق های دستگاه گوارش تحت آزمایش خم قرار می گیرند. این ورق ها برای مقاومت در برابر خم شدن از طریق ۱۸۰ درجه در اطراف یک بطن قطر مشخص بدون لایه برداری یا پوسته پوسته شدن پوشش روی است. ورق های دستگاه گوارش برای راه راه برای انجام آزمایش خم لازم نیست. ورق های GI نیز مطابق با استاندارد مشخص ، تحت آزمایش تست پوشش قرار می گیرند. هر دو ورق GP و GC و ورق های GI به طور منطقی مسطح و عاری از نقاط لخت ، سوراخ ها ، اشک و سایر نقایص مضر هستند.

در صورت ورق های GC ، عمق موج دار ۱۲٫۵ میلی متر و ۱۷٫۵ میلی متر و سطح موج دار ۷۵ میلی متر است. تعداد راه راهها با عرض ورق GC متفاوت است و معمولاً ۸ ، ۱۰ ، ۱۱ یا ۱۳ است.

استفاده از ورق های GI

ورق های GI ورق هایی هستند که در برنامه های مختلف کاربرد زیادی دارند. برخی از کاربردهای رایج در زیر آورده شده است.

کشاورزی – سیلوهای دانه ای ، سمپاشها ، گاملاها ، قابلمه ها و فرورفتگی های خوراکی و غیره
بخش خودرو – اجساد اتومبیل ، اتوبوس و کامیون ، کار در زیر کشتی ، فیلتر هوا و روغن ، مخازن سوخت و روغن ، لوله های اگزوز و غیره
ساخت و ساز – بام ، دیوارهای جانبی ، پارتیشن ها ، پانل ها ، ناودانهای دره ، لوستر ، سقف کاذب ، دیوارهای پارتیشن و اردک ، کرکره نورد ، ضربه گیر بزرگراه ، زاویه شکاف دار و محصولات روکش دار و غیره
موارد نگهدارنده خانه – تنه ، جعبه یخ ، وان ، سطل ، مخازن ذخیره سازی ، مخازن آب ، ماشین لباسشویی ، ماشین های نگه دار خانه ، لوله ها ، اتصالات لوله و درب حمام و غیره.
وسایل برقی – سیستمهای تهویه مطبوع ، یخچال ، فریزر ، پانل برقی ، لامپ تزئینی و غیره
مبلمان و وسایل جانبی – میز ، قفل ، جبهه ، قفسه ، صندلی با وزن سبک و غیره
سایر کاربردهای عمومی – مجاری ، درام / بشکه ، ظروف ، روکش حرارتی ، مربیان راه‌آهن ، تابلوهای نشانه ، احتکار و علائم جاده و غیره

مزایای استفاده از ورق های GI

استفاده از ورق های GI مزایای زیر را نشان می دهد.

کم هزینه – گالوانیزاسیون در مقایسه با بسیاری از پوشش های محافظ معمول برای فولاد در هزینه اول پایین تر است.
هزینه تعمیر و نگهداری کمتر – ورق های GI در واقع نگهداری رایگان و طولانی تر هستند.
عمر طولانی – امید به زندگی از ورق های GI در محیط های روستایی ، شهری و ساحلی بسیار زیاد است.
قابلیت اطمینان. گالوانیزه معمولاً طبق استاندارد انجام می شود و حداقل ضخامت پوشش اعمال می شود. طول عمر و عملکرد پوشش قابل اعتماد و قابل پیش بینی است.
سخت ترین پوشش – یک پوشش گالوانیزه دارای یک ساختار متالورژی منحصر به فرد است که مقاومت قابل توجهی در برابر آسیب های مکانیکی در حمل و نقل ، نصب و سرویس می دهد.
حفاظت خودکار برای مناطق آسیب دیده – پوشش های گالوانیزه ترجیحا از فولاد خوردگی می کنند ، و محافظت کاتدیک یا قربانی را برای مناطق کوچک از فولاد در معرض آسیب ایجاد می کنند. بر خلاف پوشش های ارگانیک ، مناطق آسیب دیده کوچک نیازی به لمس ندارند.
محافظت کامل – هر قسمت از یک ورق آهنی گالوانیزه محافظت می شود.
 سهولت بازرسی – روکش گالوانیزه به راحتی با چشم ارزیابی می شود و می توان از روش های ساده آزمایش ضخامت غیر مخرب استفاده کرد.
فرایند گالوانیزه بستگی به شرایط آب و هوایی ندارد.
سطح ورق GI از نظر زیبایی شناسی خوشایند است.

عمل محافظ
گالوانیزه از ذوب آهن یا فولاد به روش های اصلی زیر محافظت می کند:

روکش روی در هنگام دست نخورده مانع از رسیدن مواد خورنده به فولاد زیرین یا آهن می شود.
ابتدا روی با خوردگی از آهن محافظت می کند. برای نتیجه بهتر ، استفاده از کرومات بر روی نیز یک روند صنعتی به حساب می آید.
در صورت قرار گرفتن در معرض فلز زیرین ، محافظت می تواند تا زمانی که روی به اندازه کافی نزدیکی باشد تا اتصال الکتریکی وجود داشته باشد ادامه یابد. پس از مصرف تمام روی در منطقه فوری ، خوردگی موضعی فلز پایه ممکن است رخ دهد.
تاریخ و اخلاق

ناخن های گالوانیزه
نخستین نمونه شناخته شده آهن گالوانیزه توسط اروپایی ها در زره های قرن هفدهم هندی در مجموعه موزه سلطنتی آرمورس مشاهده شد. [۲]

اصول شناسی گالوانیزاسیون از طریق فرانسوی از نام دانشمند ایتالیایی لوئیجی گالوانی است. با این حال این شکل گیری مبهم است. گالوانی هیچ دخالتی در پوشش روی نداشت.

اولین استفاده از این اصطلاح در اواخر قرن ۱۸ میلادی تحقیقات علمی و پزشکی توسط گالوانی صورت گرفته و به معنای تحریک عضله با استفاده از جریان الکتریکی بوده است. اگرچه گالوانی اولین کسی بود که این موضوع را مورد مطالعه قرار داد ، اما آلساندرو ولتا بود که پس از آن درک بهتری از علت و معلول آن ایجاد کرد. توضیحات گالوانی در مورد “برق حیوانات” به عنوان علت با اختراع ولتا از باتری برقی و استفاده از آن برای تحریک بافت حیوانات جایگزین شد. علیرغم اینکه از نتایج تجربی وی پیروز شد ، این نام گالوانی بود و نه Volta که با این زمینه در ارتباط بود.

اصطلاح “گالوانیزه” همچنان به صورت استعاری از هرگونه محرک که منجر به فعالیت توسط شخص یا گروهی از افراد شود ، استفاده می شود [۳] ، مانند “گالوانیزه شدن در عمل” به معنای تحریک شخص یا گروه خودجوش برای اقدام.

در کاربردهای مدرن ، اصطلاح “گالوانیزه” تا حد زیادی با پوشش های روی همراه بوده است ، و این امر باعث حذف سایر فلزات نمی شود. رنگ گالوانیک ، پیشرو گالوانیزه گرم ، توسط استانیسلاس سورل ، از پاریس ، در دسامبر ۱۸۳۷ ، به عنوان تصویب یک اصطلاح از یک حوزه بسیار شیک از علم معاصر ، با وجود اینکه هیچ ارتباط آشکاری با آن ندارد ، ثبت اختراع کرد. [۴]

مواد و روش ها
گالوانیزه گرم ، یک لایه ضخیم و مستحکم از آلیاژهای آهن روی را روی سطح یک کالای فولادی قرار می دهد. در مورد بدنه های اتومبیل ، در جایی که پوشش های تزئینی اضافی از رنگ استفاده شود ، با استفاده از الکترو گالوانیزه ، شکل نازک تری از گالوانیزه اعمال می شود. فرایند گرمازدگی به طور کلی باعث کاهش قدرت در مقیاس قابل اندازه گیری نمی شود ، [استناد مورد نیاز] به استثنای فولادهای با استحکام بالا (> 1100 MPa) که در آن آغوش هیدروژن می تواند به یک مشکل تبدیل شود. [۵] این کمبود مورد توجه در تولید طناب سیم و سایر محصولات بسیار پر فشار است.

محافظت شده توسط گالوانیزه گرم ، برای محصولاتی که دائما در معرض مواد خورنده مانند اسیدها از جمله بارانهای اسیدی در مصارف خارجی قرار دارند ، کافی نیست. برای این برنامه ها ، از فولاد ضد زنگ گران قیمت ترجیح داده می شود. برخی از میخ های ساخته شده امروزه گالوانیزه هستند. با این وجود ، آبکاری به خودی خود برای بسیاری از کاربردهای خارج از منزل استفاده می شود زیرا ارزان تر از پوشش روی گرم است و در صورت جدید بودن به نظر می رسد. دلیل دیگر عدم استفاده از روکش روی با ضخامت گرم این است که برای پیچ و مهره هایی با اندازه M10 (US 3/8 “) یا کوچکتر ، پوشش ضخیم گرم ضخیم بیش از حد بسیاری از نخ ها را پر می کند ، که باعث کاهش قدرت می شود (زیرا ابعاد از فولاد قبل از پوشش باید برای اتصال دهنده ها در کنار هم کاسته شود.) این بدان معنی است که برای اتومبیل ها ، دوچرخه ها و بسیاری از محصولات مکانیکی سبک دیگر ، جایگزین عملی برای پیچ و مهره های آبکاری ، روکش روی نیست ، بلکه ساخت اتصال دهنده های ساخته شده از فولاد ضد زنگ یا تیتانیوم (قوی تر اما بسیار گران تر).

سطح گالوانیزه با spangle مرئی
اندازه بلورها (دانه ها) در روکش های گالوانیزه یک ویژگی مشهود و زیبایی شناختی است که به “اسپنگل” معروف است. با تغییر تعداد ذرات اضافه شده برای هسته ناهمگن و میزان سرمایش در یک فرآیند گرمازدگی ، می توان آن را از یک سطح ظاهرا یکنواخت (کریستالیستها برای دیدن با چشم غیر مسلح بسیار کوچک) تنظیم کرد تا چندین سانتی متر پهن شود. کریستال های قابل مشاهده در سایر مواد مهندسی نادر هستند ، حتی اگر آنها معمولاً وجود داشته باشند.

گالوانیزه انتشار حرارتی یا Sherardizing ، یک پوشش انتشار روی را روی مواد مبتنی بر آهن یا مس فراهم می کند. [۶] [۷] قطعات و پودر روی در یک درام چرخشی بسته می شوند. در حدود ۳۰۰ درجه سانتیگراد (۵۷۲ درجه فارنهایت) ، روی در بستر پخش می شود تا آلیاژ روی تشکیل شود. آماده سازی سطح پیشرفته کالا با انفجار شلیک می تواند انجام شود. این فرآیند همچنین به عنوان “گالوانیزه خشک” شناخته می شود ، زیرا هیچ مایعی در آن دخیل نیست. این می تواند از مشکلات احتمالی ناشی از آغوش هیدروژن جلوگیری کند. ساختار کریستالی خاکستری خاکستری پوشش انتشار روی چسبندگی خوبی برای رنگ آمیزی ، پوشش های پودری یا لاستیک دارد. این یک روش ترجیحی برای پوشش فلزات کوچک و پیچیده به شکل و برای smoo است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *