برشکاری ورق های فلزی
برش لیزری ورق فلزی
نوامبر 28, 2018
شیت پایل های فولادی
شیت پایل فولادی
نوامبر 29, 2018

تاریخچه ساخت لوله استیل

لوله استیل

لوله استیل لوله ای استوانه ای ساخته شده از فولاد است و محصول مورد استفاده در صنایع فولاد ، صنایع غذایی ، نفت ، گاز و صنایع فلزی سنگین  است. استفاده اولیه از لوله های استیل در مدار های پایپینگ جهت سیالاتی از جمله نفت، گاز و آب در فواصل طولانی است. از لوله های استیل در لوازم خانگی معمولی مانند یخچال ها و نیز در سیستم های گرمایش و لوله کشی استفاده می کنند. لوله های استیل در ابعاد گوناگونی ساخته می شوند و همچنین می توانند در مصارف ساختاری مانند ریل های دستی و کاربردهای فراوان دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

ویلیام مرداک، پیشگام لوله های استیل است، زمانی که او  با اختراع نوآورانه خود در سال ۱۸۱۵ و با استفاده از سیستم آتش سوزی ذغال سنگ و با لوله کشی روشنایی را به لامپ های خیابان های لندن انتقال داد.

به طور حتم از سال ۱۸۰۰ میلادی تا کنون در تکنولوژی لوله های استیل از جمله بهبود روش های تولید، ایجاد ساختار های کاربردی برای استفاده از آنها و ایجاد مقررات و استانداردهای صدور گواهینامه آنها، پیشرفت های بزرگی صورت گرفته است.

لوله استیل  با دو روش تولید می شوند که نوع اول لوله های استیل به صورت نورد شده و درز دار و نوع دوم لوله های بدون درز و یکپارچه می باشند.

لوله بدون درز از جامدی ساخته شده است که برای اولین بار گرم می شود، سپس اکسترود شده، تحت فشار قرار می گیرد و یا بر روی یک میله کشیده می شود، و در نتیجه یک لوله توخالی ایجاد می شود. این فرآیند یک لوله بدون درز را به صورت صاف و یکنواخت و با سطحی بدون هیچ گونه زائده ارائه می دهد. این محصول گرانتر از لوله های جوش داده شده است، و قابل اطمینان تر است و می تواند به محصولاتی با قدرت و انحصار بسیار بیشتری منجر شود. به این نوع لوله ها مانیسمان یا سیملس گفته می شود .

لوله های جوش داده شده از ورق های فولادی ساخته می شوند که در حال چرخش هستند و سپس در طول مفاصل نورد جوش داده می شوند. در نتیجه این فرآیند محصولی است که جوش در سرتاسر آن داده شده است. لوله درز جوش ارزان تر از لوله بدون درز اکسترود شده است، اما ویژگی های فیزیکی مشابه ی را نشان نمی دهد و عمدتا برای کاربردهای فشار پایین و یا نیازهای کم بار استفاده می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>