لوله های سایز بالا فولادی
خرید و فروش لوله های اسپیرال از سایز ۱۵ اینچ تا ۱۰۰ اینچ
جولای 21, 2019
لوله فولادی API X70
لوله فولادی API X70
جولای 27, 2019

مشخصات لوله بدون درز  API 5L

لوله API 5L

استاندارد API 5L موسسه نفت آمریکا شامل لوله های فولادی مانیسمان و درز مستقیم  است. این لوله های فولادی برای خطوط انتقال میعانات نفتی ، گاز و اب مورد استفاده قرار می گیرد. لوله API 5L مناسب برای انتقال گاز، آب و میعانات نقت است. سایز ها و اندازه ها و آلیاژ های مصرفی به نوع سیال داخل مدار لوله و فشار وارده به دیواره ها در فرایند انتقال بستگی دارد.

مشخصات لوله API 5L  به سازمان بین المللی استاندارد سازی ISO 3183 مربوط است که سیستم خطوط انتقال لوله را در مواد، تجهیزات و سازه های دریایی ، برای صنایع نفت، پتروشیمی ، گاز طبیعی و انتقال آب استاندارد می کند. کمیته فنی که استانداردها را تأیید می کند، به رسمیت شناخته شده است و دو سطح اساسی مشخصات محصول   PSL 1 و PSL 2 در برمیگیرد . لوله ها با استاندارد PSL1 مناسب جهت خطوط انتقال آب و میعانات نفتی در دمای محیط می باشد . و لوله ها با استاندارد PSL2 مناسب جهت خطوط انتقال مواد شیمیایی ، مواد گازی و میعانات نفتی در دمای بالا (مدار های پایپینگ پالایشگاه ها و پتروشیمی ها)می باشد .

آلیاژ های ارائه شده با این استاندارد عبارتند از: A , B , A25  ,X52 , X60 , X65 , X42 , X46 , X80 , X70 , X56. شماره دو رقمی زیر “X ” نشان دهنده حداکثرمقاومت در برابر فشار وارده به لوله تولید شده  است.

شرکت مهزیار فولاد می تواند یک دامنه کامل از لوله های API5L  X52 PSL1 ,PSL2 را بصورت یکپارچه در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

سایز لوله ها :

اندازه لوله : از ۳۰۸ تا ۶۴ اینچ

ضخامت دیواره : از رده ۱۰ تا ۱۶۰، STD، XS، XXS

استاندارد : API5L

مشخصات محصول : PSL2 – PSL1

گرید فولاد : X52 – X65 – X42 – X70

مشخصات شیمیایی X52 :

PSLC, aMn aPSSiVNbTiOtherCEIIWCEpcm
۱۰٫۲۴۱٫۴۰۰٫۰۲۵۰٫۰۱۵۰٫۴۵۰٫۱۰۰٫۰۵۰٫۰۴b,c.۰۴۳۰٫۰۲۵
۲۰٫۲۸۱٫۴۰۰٫۰۳۰٫۰۳bbb

فرآیند ساخت :

کویل های ورق جهت استفاده برای ساخت لوله باید از طریق اکسیژن پایه، کوره الکتریکی و یا کوره باز با ترکیبی از فرآیند پالایش پودر فولاد ساخته شود. برای PSL2، پودرفولادی تزریق شده به درز لوله  باید بر اساس عملکرد ریز ذرات خوب کشت و ذوب شود. کویل یا ورق مورد استفاده برای لوله PSL2 نباید حاوی ترک سطحی و عمقی و ایرادات ریج فولاد های بی کیفیت باشد .

آزمون هیدرواستاتیک :

لوله به منظور مقاومت در شرایط کار و پیش بینی عملکرد میباست تحت تست هیدرو استاتیک قرار گیرد به این منظور درز لوله ها توسط دستگاه مخصوص این آزمون اسکن میگردد تا هر گونه نشتی یا عدم کیفیت جوش (موک دار بودن مسیر جوش) مشخص گردد.

آزمون خمش :

در هیچ بخشی از قطعه آزمایشی نباید شکافی ایجاد شود و هیچ گونه  باز شدگی جوش رخ ندهد.

تست ضربه CVN برای PSL2 :

بسیاری از لوله های PSL2 در اندازه و نمرات مختلف  نیاز به تست CVN دارند. لوله بدون درز باید در شرایط سازه تست شود. و لوله های جوش داده شده باید در وضعیت استراکچر ، جوش لوله و محل آسیب دیده مورد آزمایش قرار گیرد.

 (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز ها و ابعاد موجود با ما تماس بگیرید)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *