فولاد آلیاژی چیست؟
اکتبر 16, 2018
فرایند گالوانیزه
فرایند گالوانیزه کردن
اکتبر 17, 2018

مزایای کاربردی لوله های گالوانیزه

لوله های گالوانيزه

لوله GI یا گالوانیزه آهن  اساسا فلزی با پوشش روی است که همچنین به عنوان گالوانیزه شناخته می شود. با توجه به فرایند پوشش فلز، فولاد یا آهن بیشتر از فلز سنتی بهبود کارایی می یابد. بنابراین لوله های فولادی ضد زنگ یا آهن که به صورت گالوانیزه تولید می شوند معمولا بر لوله های ساخته شده از PVC، پلاستیک یا ABS ترجیح داده می شوند.

لوازم جانبی لوله کشی که از طریق فرآیند گالوانیزه ساخته می شود عمدتا برای کاربرد در پروژه های ساختمانی بزرگ ترجیح داده می شوند.از دیگر کاربرد های این لوله های گالوانیزه در  آبیاری گیاهان، تصفیه فاضلاب و کارخانه ها نیز چنین لوله هایی کاربرد فراوانی دارند.

به این واقعیت باید توجه کرد که استفاده از پوشش مزایای مختلفی را نسبت به سایر روش هایی که برای تقویت فولاد یا آهن استفاده می شوند، فراهم می کند . گرچه برای دستیابی به کاربرد های مختلف ، حتی لوله های گالوانیزه نیز کامل نیستند. بنابراین، بسیار مهم است که در هنگام خرید، از توزیع کنندگان قابل اعتماد لوله گالوانیزه را دریافت کنید.

 

مزایای لوله های گالوانیزه :

لوله گالوانیزه برای پروژه های بزرگ ساخت و ساز کاربرد دارد .  در پروژه هایی که در حجم بزرگ و وسیع ساخته می شوند، جایگزین مناسب تری نسبت به لوله گالوانیزه وجود ندارد.و تفاوتی ندارد که پروژه ساخت یک ساختمان بزرگ باشد یا واحدتولیدی یا یک سیستم آبیاری باشد این لوله ها برای استفاده مناسب می باشد .
دلیل دیگری که لوله های گالوانیزه برای پروژه های بزرگ مطلوب تر هستند، دوام زیاد و ترکیب سخت آنهاست که آنها را بدر برابر سایش و زنگ زدگی مقاوم می سازد.
همچنین به شما توصیه می کنیم که به دنبال یکی از بهترین نمایندگی های فولادی ساختمانی برای تامین نیاز خود باشید.

 

هزینه لوله کشی کم :

از آنجا که فرآیند گالوانیزه کردن یکی از راه های ارزان برای حفاظت از فولاد یا آهن است ، لوله های ساخته شده از این فرآیند معمولا قیمت کمتری دارند به این دلیل که سایر روش های حفاظت از فولاد، نیروی کار و هزینه کلی فرآیند بیشتری نیاز دارند که در نتیجه هزینه کلی پردازش افزایش می یابد. برعکس، فرآیند گالوانیزه کاملا بدون دردسر است و نیاز به عملیات سنگین تری دارد که به هزینه کلی لوله ها اضافه نمی کند.

 

هزینه نگهداری کم :

با توجه به سختی لوله های گالوانیزه، عمری طولانی تر و برای نصب کارآمد تر هستند. قیمت لوله های گالوانیزه به طور مداوم در بلندمدت ارزان تر می شوند زیرا آنها خورد نمی شوند و مقاومت در برابر ضربه و همچنین نشت را فراهم می کنند. از آنجایی که با روی پوشش داده می شوند، لوله های گالوانیزه خواص خود را برای مدت زمان قابل توجهی حفظ می کنند.

تعمیر و نگهداری پایین به این معنی است که هزینه های کلی این لوله ها در طول عمرشان کم می شود. این عامل باعث می شود که لوله های گالوانیزه یک گزینه اولیه برای کاربرد در مکان های دور افتاده باشد که شرایط سخت محیطی وجود دارد و تعمیرات در محل اولویت کار است.

 

با استانداردهای کیفیت مطابقت دارد :

لوله های فولادی و آهنی که در طی فرآیند گالوانیزه می شوند، با استانداردهای کیفی که آنها را بسیار قابل اطمینان می سازد مطابقت دارد. برای دست یابی به برخی پارامترهای کیفیت در هنگام ساخت لوله ها سنجش و بازرسی دقیق نیاز است.
این کار آنها را قادر می سازد تا به طور کامل طول عمر لوله ها و همچنین ارزش عملکردی آنها را پیش بینی کنند. این اطلاعات برای مشتری بسیار حیاتی است و آنها با توجه به اینکه کدام لوله برای کدام کاربرد مناسب است، حق انتخاب دارد.

 

برخی از مزایای دیگر :

فرآیند گالوانیزاسیون بسیار ساده است ، زیرا لوله به راحتی می تواند مورد بررسی قرار گیرد. علاوه بر این ضخامت لوله ها می تواند با استفاده از روش های ساده و غیر مخرب مورد آزمایش قرار گیرد.
پوشش روی که از طریق فرآیند گالوانیزه ارائه می شود، به چسبندگی لوله ها کمک می کند و پوشش مجهز به ترکیبات متالورژیکی است که باعث می شود لوله کاملا ناهموار باشد.

یکی از موارد رضایت بخش در مورد لوله های گالوانیزه این است که بسیار محافظت می شوند و نمی توانند از گوشه ها آسیب ببینند. پوشش رویی که برای آنها فراهم می شود، باعث می شود که لوله حتی در سخت ترین شرایط، حفظ شود.

فرآیند گالوانیزاسیونی که انجام می شود با استاندارد ۴۶۸۰ استرالیا / نیوزیلند تایید شده است. این استاندارد قابل اعتماد ترین نوع استاندارد است بنابراین در اطمینان برای کاربرد لوله ها کمک می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>