خرید و فروش لوله های گالوانیزه سایز های مختلف ۱ اینچ تا ۲۰ اینچ

ورق روغنی
ورق روغنی یا نورد سرد
آوریل 6, 2019
فلزات دریایی
انواع فولاد های دریایی
آوریل 9, 2019

خرید و فروش لوله های گالوانیزه سایز های مختلف ۱ اینچ تا ۲۰ اینچ

لوله فولادی سیاه

تفاوت بین لوله گالوانیزه و لوله فولادی سیاه چیست؟

برای انتقال آب و گاز  به خانه‌های مسکونی و ساختمان‌های تجاری و … نیازمند استفاده از انواع لوله ها هستیم . انتقال گاز به اجاق گاز، آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی و وسایل دیگر صورت می گیرد.  در حالی که انتقال آب برای نیازهای دیگر انسان‌ها ضروری است. متداول‌ترین نوع لوله‌های مورد استفاده برای حمل آب و گاز لوله‌های فولادی سیاه و لوله فولادی گالوانیزه هستند

لوله گالوانیزه:

لوله گالوانیزه  با مواد روی پوشیده شده‌است تا لوله فولادی مقاوم در برابر خوردگی باشد. استفاده اولیه از لوله گالوانیزه، انتقال آب به خانه‌ها و ساختمان‌های تجاری است. روی هم چنین مانع از تجمع رسوبات معدنی می‌شود که میتوانند باعث انسداد خط آب شوند. این لوله به دلیل مقاومتشان در برابر خوردگی به عنوان قاب‌های داربست  مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوله فولادی سیاه :

لوله فولادی سیاه از لوله گالوانیزه متفاوت است، زیرا بدون پوشش است. رنگ تیره ان به دلیل اکسید آهن تشکیل شده در سطح آن در طول تولید است. هدف اولیه لوله فولادی سیاه، حمل پروپان یا گاز طبیعی به خانه های مسکونی و ساختمان های تجاری است. لوله های سیاه بدون درز تولید می شوند، و در نتیجه آن را لوله ای بهتر برای حمل گاز می سازد. لوله فولادی سیاه نیز برای سیستم های آتش سوزی استفاده می شود زیرا نسبت به لوله های گالوانیزه  در برابر آتش مقاوم تر است.

چالش ها و مشکلات :

روی روی لوله گالوانیزه در طول زمان خشک می‌شود و لوله را مسدود می‌کند. پوسته ‌پوسته شدن سطح لوله  می‌تواندباعث شود که لوله منفجر شود در نتیجه استفاده از لوله گالوانیزه برای حمل گاز می‌تواند یک خطر ایجاد کند. از سوی دیگر لوله فولادی سیاه راحت تر از لوله گالوانیزه تخریب می‌شود و مواد معدنی میتوانند در داخل آن رسوب  ایجاد کنند.

هزینه :

لوله فولادی گالوانیزه به دلیل پوشش روی و فرایند تولید دارای هزینه تولید بیشتری از لوله فولادی سیاه است. اتصالات گالوانیزه نیز هزینه بیشتری نسبت به اتصالات مورد استفاده در لوله فولادی سیاه دارد. لوله های گالوانیزه هرگز نباید به لوله فولادی سیاه در ساخت خانه های مسکونی یا ساختمان تجاری متصل شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *