ورق های دریایی
ورق دریایی GL A
ژوئن 18, 2019
ورق گالوانیزه آرسلورمتال
ورق گالوانیزه آرسلورمتال قزاقستان
ژوئن 24, 2019

ناودانی فولادی

ناودانی های فولادی

ناودانی های فولادی

یک سیستم قاب‌بندی فولادی که ناودانی های فولادی و شیار شروع می‌شود. چیزی که به عنوان یک جایگزین ساده و با دوام بیشتر به جای ناودانی های چوبی قرار گرفت، و اکنون در صنعت ساخت‌ و ساز تجاری و یک تازه وارد در ساخت و ساز مسکونی، ثابت شده است. مهزیار فولاد صنعت چندین سال است که در این زمینه فعالیت داشته و با این تجربه سطح کیفیت، دانش و خدمات مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

زمانی بود که استفاده از ستون های فولادی در برنامه های کاربردی مسکونی عجیب در نظر گرفته شود. استفاده از آن عمدتا به سازندگان و یا متخصصان بازسازی خانه محدود بود و معماران به ​​سختی می دانستند که آنها وجود داشته و تقریبا هرگز از آنها در پروژه های خود استفاده نمی کردند . شما فقط می توانید آنها را در فروشگاه های تخصصی ساختمان خریداری کنید و به ندرت آنها را در فروشگاه های معمولی پیدا کنید.

فواید :

دندانه دار: ناودانی فولادی در برابر آتش، موریانه‌ها، پوسیدگی، جداسازی و هر تعداد دیگری از خطرات که می‌تواند بر هر نوع مواد ساختمانی مبتنی بر مواد ارگانیک تاثیر بگذارد مقاوم است.

قابل پیش بینی: بر خلاف چوب، که می تواند پیچیده شده، پیچ خورده و یا خم می شود، ناودانی های فولادی (مگر اینکه آسیب دیده باشند) همیشه کاملا مستقیم می رسند.

مقرون به صرفه: در حالیکه هرگز به اندازه چوب ارزان نیست، ناودانی های فولادی در حال حاضر تنها حدود ۳۰ درصد گرانتر از ناودانی چوبی هستند .

سبک وزن: ناودانی فولادی برای حمل و نگهداری از چوب سبک‌تر است، زیرا آن‌ها توخالی هستند.

مناطق مشکل خوب است: از آنجا که آن‌ها در برابر رطوبت مقاوم هستند، ناودانی های فولادی در حمام  و زیرزمین که در معرض آب  هستند به خوبی کار می‌کنند.

معایب :

مشکل برش: برش فولاد سخت تر از برش چوب است. این معمولا با یک اره یا اره گرد برش داده میشوند  که با یک تیغه برش فلز در کنار قلع انجام می شود.

در دسترس نبودن: ناودانی های فلزی موجود در فروشگاه محلی معمولا در سایز های معمول موجود می باشد .  ابعاد غیرمعمول در فروشگاه هایی که به کار پیمانکاران رسیدگی میکنند، ارایه می شود.

ایمنی: برش ناودانی های فولادی به مراتب بیشتر خطرناک تر از برش چوب است. و صدا تولید شده توسط دستگاه برش بر روی ناودانی های فلزی موجب آسیب شنوایی می شود، مگر اینکه شما دارای محافظ شنوایی باشید. لبه های برش می تواند بسیار تیز باشد، بنابراین مطمئن شوید که دستکش کار سنگین و آستین بلند را پوشیده باشید .

خلاقیت محدود: ناودانی های فولادی مواد قابل انعطاف برای ساخت نیستند. در حالی که چوب یک ماده بسیار انعطاف پذیر، چکش خوار است.

نصب و راه اندازی Drywall نیازمند مهارت است: هنگام متصل کردن یک پیچ به یک میله چوب، به نظر می‌رسد که چوب آن پیچ را به درون آن می‌کشد. استفاده از یک پیچ در دیوار گچی به یک میله فلزی نیاز به کار و تمرین بیشتری دارد.

اتلاف حرارت: ناودانی های فولادی که در تماس با یک ناحیه شرطی (به عنوان مثال یک زیرزمین گرم) و یک فضای باز در طرف دیگر (دیواره‌ای پایه بنایی) قرار دارند، به طور قابل‌توجهی دارای اتلاف حرارت بیشتری نسبت به  استفاده از چوب است چون فلز یک رسانای حرارتی بسیار بهتری است. اگر دیوارها با یک شکاف یا شکاف گرمایی ساخته شده‌باشند، می توان از این مساله اجتناب کرد.

توصیه ها :

همه عواملی که در نظر گرفته می‌شوند، بیشتر DIYers ها نشان خواهند داد که استفاده از ناودانی های فولادی در مقابل ناودانی های چوب سنتی مزیت کمی دارد. برای اولین بار، استفاده از ناودانی فولادی نیاز به فرآیند هایی دارد که نصب کمی کندتر از چوب انجام می‌دهد و کار کردن با فولاد با خطرات ایمنی بیشتر همراه است. و ممکن است مکان‌هایی وجود داشته باشد که شما هنوز ترجیح می‌دهید به جای چوب از ناودانی های فولادی استفاده کنید، از قبیل اتصالات بین ستون ها و فریم های درب.

یکی از پروفیل های ساختمانی و صنعتی با مقاطع باز، ناودانی می باشد که در ۲نوع مشبک و ساده با مشخصات زیر عرضه می گردد:

ناودانی مشبک: ناودانی مشبک از ورق گرم،گالوانیزه شده به صورت سرد یا گرم ،تولید می گردد و جهت مصارف گوناگون نظیر موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد: -جهت ساخت قفسه های مستحکم فولادی – نصب سنگ بصورت خشک -سازه های سبک فولادی

ناودانی ساده: ناودانی صنعتی و ساختمانی که با ورق گرم تولید می شود و می تواند در صورت نیاز به صورت گرم یا سرد گالوانیزه شود.این محصول در ابعاد ۸،۱۰،۱۲،۱۴،۱۶ تولید می گردد. ناودانی از ارتفاع ۳۰ تا ۴۰۰ میلیمتر موجود بوده و بیشتر برای ساختن پل های باربر و موارد دیگر به کار می رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *