ورق آلیاژی با آلیاژ ۱۷mn4
آگوست 27, 2019
ورق ضد سایش آلفورم
سیستم جوشکاری ورق ضد سایش آلفورم
آگوست 31, 2019

ورق فولادی COR-TEN A

ورق فولادی COR-TEN A

مهزیار فولاد صنعت یک تامین کننده ورق فولادی COR-TEN A  است که با دوام ، ایمن ، کارآمد بوده و از بالاترین کیفیت منابع برای مطابقت با استانداردهای صنعت استفاده می کند. تجربه ما به ما انگیزه داده است تا نیاز مشتری را درک کنیم ، و حداکثر خدمات را با قیمت مناسب ارائه دهیم.

ورق فولادی مقاوم در برابر آب و هوا چیست؟

ورق های فولادی COR-TEN A  جز ورق های فولادی هوازدگی هستند و نسبت به فولاد معمولی مقاومت بهتری در برابر خوردگی جوی دارند. این ورق های فولادی همچنین به فولادهای کم آلیاژ معروف هستند ؛ ترکیب شیمیایی آنها استحکام کششی بالایی به آنها می دهد.

ما به عنوان تامین کننده ورق های فولادی COR-TEN A ، ورق های فولادی را با مشخصات زیر ارائه می کنیم:

۱- مقاومت در برابر خوردگی

یک ورق مقاوم در برابر خوردگی است. آلیاژهایی مانند مس ، نیکل و فسفر بالاتر باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شوند و مس اکسیده شده یک لایه محافظ روی فولاد تشکیل میدهد . علاوه بر این ، این ورق های فولادی نسبت به ورق های فولادی معمولی کندتر  زنگ میزنند زیرا لایه زنگ زدگی به کندی خوردگی کمک می کند.

۲-مقاومت در برابر آب و هوا

ورق های مقاوم در برابر آب و هوا در معرض جو ، یک لایه نازک از اکسید را روی سطح فولاد تشکیل می دهند به نام “مس سبز”. زنگ زدگی مس به شکل محافظ عمل می کند که حتی با قرار گرفتن فولاد در شرایط حاد جوی سطح ساختاری زیرین دست نخورده باقی میماند.

۳-دوام رنگ

ورق های فولادی برای جلوگیری از لکه دار شدن نیازی به رنگ آمیزی ندارند. این ورق ها ، یک پوشش خورنده ، نارنجی یا قهوه ای با جلوه ای ملایم تشکیل می دهند. بنابراین ، این ورق های با استحکام حتی بدون قرار گرفتن در معرض رنگ ، بدون خطر و بادوام هستند.

۴- قابلیت جابجایی

محتوای کربن ورق فولادی COR-TEN A نه تنها باعث بهبود خواص مکانیکی می شود بلکه تکنیک جوشکاری را نیز بهبود می بخشد. بسته به ضخامت آنها ، می توان با استفاده از جوش نقطه ای ، جوش قوس و لحیم کاری دستی جوش داد.

۵-ظاهر منحصر به فرد

ورق مقاوم در برابر خوردگی COR-TEN A باعث افزایش ارزش زیبایی شناسی ساختمان می شود. سطح اکسید شده آن ، ظاهری زیبا به آن می بخشد و آن را برای مهندسی ساختمان مناسب تر می کند.

Grade%C%Si%Mn%P%S%Cr%Cu%V%Ni
CORTEN A*۰٫۱۲۰٫۲۵-۰٫۷۵۰٫۲۰-۰٫۵۰۰٫۰۷-۰٫۱۵۰٫۰۳۰۰٫۵۰-۱٫۲۵۰٫۲۵-۰٫۵۵…..۰٫۶۵

ورق فولادی COR-TEN A جزء ورقهای فولادی مورد نیاز صنایع نیروگاهی و پتروشیمی میباشد .این نوع ورق ها جهت استفاده در هسته نیروگاهها و مدار های دارای جریان الکتریسیته و محل هایی که حرارت ،خوردگی و جریان گاز های مخرب وجود دارد استفاده می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *