فلزات دریایی
انواع فولاد های دریایی
آوریل 9, 2019
جوشکاری
قوانین جوشکاری
آوریل 14, 2019

انواع فولاد های نورد شده

ورق های فولادی نورد گرم شده

ورق فولادی نورد گرم :

ورق های فولادی نورد گرم شده دارای سطحی ناهموار تر از ورق های فولادهای نورد سرد شده هستند . زمانی که فرآیند گالوانیزه کردن به طور منظم در برنامه های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد بدین معنی است که مقاومت در برابر خوردگی یک اصل ضروری محسوب میشود . ورق های فولادی نورد گرم شده بسیار مقاوم و قابل انعطاف هستند و به راحتی شکل و جوش می پذیرند .

ورق های فولادی نورد گرم شده در انواع مختلفی از کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله:

تولیدات عمومی

ظروف

پانل های خودرو

و بیشتر

ورق های فولادی نورد گرم شده در برابر ورق فولادی نورد سرد :

ورق فولادی نورد سرد اساسا فولاد نورد گرم است که برای افزایش استحکام پردازش شده‌است. به طور کلی، ورق فولادی نورد سرد در صورتی که ماشین کاری شده باشد توانایی تحمل سختی بیشتری نسبت به ورق های فولادی نورد گرم شده دارد.

در نورد سرد، ورق فولادی در دمای اتاق (بعد از حرارت دهی) سرد می‌شود و بعد از آن آنیل شده و از کوره خارج مشوداگرچه فولاد نورد سرد نوع خاصی از فولاد است اما این نوع فولاد اغلب برای تمام انواع فولاد های کربنی استفاده می‌شود.

ورق فولادی نورد سرد شده :

ورق های فولادی نورد سرد شده دارای ضخامتی بسیار دقیق هستند، که یک سطح خوب و صاف را ایجاد می کند و زمینه ای عالی برای نقاشی فراهم می کند. علاوه بر این ورق فولادی نورد سرد شده ورقی آسان برای فرم دهی و جوش پذیری است.

ورق فولادی نورد سرد شده در انواع مختلفی از کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله:

پانل های خودرو

جعبه ابزار

مخازن سوخت

و بیشتر

ورق فولادی باندریت :

ورق باندریت یک محصول فلزی گالوانیزه است که در حمام فسفات غرق شده‌است و سپس به فرآیندخشک کردن کرومات وارد می‌شود که به فلز اجازه می‌دهد تا رنگ را بپذیرد.  ورق های باندریت باید بلافاصله بعد از نصب رنگ‌آمیزی شوند، چون روکش فسفات در معرض خوردگی، مستعد زنگ سفید است.

ورق فولادی باندریت در انواع زیادی از کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود.

 

ورق فولادی گالوانیزه :  

ورق های گالوانیزه در کاربرد هایی که نیازمند مقاومت در برابر خوردگی هستند مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از ورق ها به آسانی قابل شکل وجوش پذیری هستند . همچنین نسبت به کاربردشان در صنایع مختلف طول  عمر ۲۰ سال یا بیشتر را تضمین می کنند. علاوه بر این، ورق هایی گالوانیزه  برای ارایه خدمات طولانی در دماهای متوسط طراحی شده اند.

ورق فولادی گالوانیزه در انواع زیادی از کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود، از جمله:

لوازم روشنایی

پانل های ساختمان

سقف

پانل های دیوار

و بیشتر

شرکت مهزیار فولاد صنعت ، ورق فولادی نورد گرم شده، ورق فولادی نورد سرد، باندریت و گالوانیزه را در طیف وسیعی از طول، عرض، گرید ها، آلیاژها و مشخصات به منظور تامین نیازهای شما ارائه می دهد.ما همچنین می توانیم ورق فولادی برش خورده را به تناسب مشخصات شما ارائه دهیم.

فهرست موجودی ما در کانال تگرام و سایت موجود میباشد شما میتوانید درخواستتان را امروز برای ما ارسال کنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شماره تماس : ۹۱۰۱ ۴۴۴۴ -۰۲۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *