100 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر وارد مدار می‌شود/ سهم ناچیز کشور از انرژی‌های تجدیدپذیر

قراضه ژاپن در کره ارزان تر شد
اکتبر 6, 2016
درخشش صنعت فولاد هرمزگان
اکتبر 7, 2016

X اجرای پروژه های نفتی X اجرای پروژه های فلزی X اجرای پروژه های دریایی X اجرای پروژه های پتروشیمی X اجرای پروژه های پایپینگ X خرید و فروش انواع لوله X خرید و فروش لوله مانیسمان ( بدون درز ) X خرید و فروش لوله جداره چاه X خرید و فروش لوله داربستی X خرید و فروش لوله گالوانیزه X خرید و فروش آهن آلات دریایی X خرید و فروش لوله های دریایی X خرید و فروش لوله آلومنیوم X خرید و فروش لوله گوشتدار X خرید و فروش لوله ریزبار

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدمحمد صادق‌زاده با بیان اینکه در سال آینده 300 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر توسط بخش خصوصی وارد مدار خواهد شد و سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور به 400 مگاوات افزایش خواهد یافت،گفت: انرژی‌های تجدیدپذیر اثرات زیست‌محیطی ناشی از سوخت فسیلی را ندارند و ارزان‌تر از انرژی فسیلی هستند بنابراین وزارت نیرو مصمم است از این پس توجه بیشتری به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 70 درصد از 250 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر نصب شده در کشور متعلق به بخش خصوصی است. بنابراین تلاش می‌شود تا پایان سال جاری 100 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر توسط بخش خصوصی وارد مدار شود و در سال آینده نیز 300 مگاوات به این ظرفیت افزوده شود.

صادق‌زاده در پاسخ به این سوال که دلیل عقب‌ افتادگی نصب انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور چیست؟ گفت: علت عقب‌افتادگی انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور پرداخت یارانه‌های سنگین به بخش فرآورده‌های نفتی از جمله نفت و گاز برای استفاده در نیروگاه‌ها به منظور تولید برق است.

مدیرعامل سازمان انرژی‌های سازمان نو ایران (سانا) افزود: حرکت به سمت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان شدت گرفته و ما نیز باید یارانه‌ها را از نفت و گاز برداشته و سیاست‌های خود را به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر که هم دوستار طبیعت است و هم رایگان در اختیار ما قرار گرفته سوق دهیم.

به گفته وی هر کیلووات برق تولیدی توسط انرژی‌های فسیلی یک ونیم تا دو برابر برق تولیدی از انرژی‌های تجدیدپذیر است.

صادق‌زاده با اشاره به اینکه سهم کشور از نصب انرژی‌های تجدیدپذیر پایین است و در حال حاضر 250 مگاوات انرژی تجدید پذیر در کشور نصب شده است.

وی ادامه داد: برخی از کشورها با هدف‌گذاری تا سال 2030 میلادی بنا دارند بر 20 تا 30 درصد برق مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تولید کند.

صادق‌زاده افزود: بعضی‌ از کشورها نیز مصمم هستند تا سال 2050 میلادی 100درصد برق مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تولید کنند.

صادق‌زاده با اشاره به اینکه 100مگاوات نیروگاه تجدیدپذیری که در سال جاری به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید شامل نیروگاه‌های بادی، خورشیدی، زیست توده و زمین‌گرمایی خواهد بود، گفت: هم‌اینک بیش از 14 نیروگاه تجدیدپذیر در مراحل مختلف تولید برق مشغول به کار هستند.

منبع:خبرگزاری فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *