لوله اسپیرال آبلوله اسپیرال صنعتیلوله اسپیرال گازلوله اسپیرال

لوله فولادی اسپیرال و یا لوله جوشکاری شده از جنس کویل نورد گرم و جوشکاری قوسی در یک فرآیند واحد و پیوسته تشکیل شده‌است. فرآیند جوشکاری مارپیچی کارآمد، انعطاف‌پذیر و مقرون‌به‌صرفه است. این فرآیند برای قطر بزرگ و یا طول بلند با سطوح مختلف برای برآورده کردن نیازها و الزامات خاص مهندسان قابل تنظیم است.

لوله فولادی اسپیرال توسط سیم پیچ فولادی  و تحت دمای نرمال شکل دهی داده شده و اکستروژن تحت دمای معمولی تشکیل می شود، سپس تکنولوژی سیم دوگانه و جوشکاری قوس دار را به کار میبرد.

لوله فولادی اسپیرال، همچنین به عنوان لوله فولادی جوش داده شده نامیده می شود، یک فولاد کم کربن یا نوار فولادی ساختاری کم آلیاژ در یک زاویه ی مارپیچ مشخص (به نام زاویه ی قالب گیری) به یک لوله رول می شود و لوله از اتصالات جوش ساخته شده است .با یک نوار باریک میتوان لوله هایی با قطر بالا از این نوع تولید کرد.

در طول روند قالب گیری لوله فولادی اسپیرال، ورق فولادی دارای تغییر شکل و تنش مجدد است، بنابراین سطح هیچ خراشیدگی ای ندارد. لوله فولادی اسپیرال دارای ضخامت و قطر انعطاف پذیری بالایی است، به ویژه در ساخت لوله های با ضخامت بالا ، ضخامت کوچک و متوسط، این تکنیک برای ساخت لوله ها دارای مزایای بی نظیر در رفع نیازهای شما است.

۱- پس از ورود به خط تولید ورق برش، اولین مرحله تست اولتراسونیک کامل است.

۲- مدل‌سازی برشی: خط تولید صفحه فولادی در امتداد لبه بیرونی حلقه مارپیچ درون یک لوله.

۳- اتصال بافت: جوشکاری قوسی دو طرفه با استفاده از فن‌آوری‌های پیشرفته برای پیش از جوشکاری ، جوشکاری داخلی و جوشکاری خارجی. پای یونی به طول استفاده از لوله مارپیچ جوش داده شده متصل می‌شود و به همین ترتیب ادامه می‌یابد.

۴- بازرسی بصری: توسط پرسنل حرفه‌ای و فنی برخی از پارامترهای اصلی باید بررسی شوند.

۵-  تشخیص عیب مافوق صوت (اولتراسونیک): بازرسی ۱۰۰ درصد جوش داخلی و خارجی و جوش در هر دو طرف ماده .

۶- تشخیص اشعه ایکس: جوش های داخلی و خارجی به طور ۱۰۰ درصدی توسط سیستم پردازش تصویر اشعه ایکس برای اطمینان از حساسیت تشخیص مورد بررسی قرار میگیرند.

۷- تست فشار: لوله فولادی اسپیرال تست فشار ماشین را تست می‌کند تا اطمینان حاصل کند که لوله تست فشار مطابق با استانداردهای مورد نیاز است.

۸- بازرسی لوله فولادی اسپیرال پس از پردازش نهایی لوله انجام شد تا الزامات مربوط به اندازه انتهایی لوله را برآورده کند.

۹- بازرسی نهایی : انجام مجدد تست  اولتراسونیک و اشعه ایکس لوله فولادی اسپیرال، انجام بازرسی ذره مغناطیسی و بررسی این که آیا مشکل وجود دارد و لوله جوش دارای نقص است.

۱۰- علامت روغن: لوله فولادی مارپیچ پس از عبور برای جلوگیری از خوردگی روغن زده می شود.

لوله های جوش داده شده اسپیرال در:

ستون ها

مجرای دودکش و تهویه

عرشه شناور

مخازن و مخازن

پست ها

چنگال

لوله فولادی به دلایل زیر در آب، برق و صنایع شیمیایی استفاده می‌شود:

  • تازمانی که تغییر در زاویه ایجاد شود، شما می‌توانید از همان عرض تولید نوار فولادی با قطر مختلف استفاده کنید، که به آسانی قابل تغییر اندازه است.
  • برای اینکه فرایند خم شدن به طور مداوم است، بنابراین طول لوله مارپیچ محدود نمی‌شود و طول لوله می‌تواند به دل‌خواه تنظیم شود.
  • اسپیرال جوش داده شده به طور مساوی در سراسر محیط لوله اسپیرال توزیع می‌شود، به طوری که اندازه لوله اسپیرال دارای دقت و قدرت بالا است.
  • به اسانی قابل تغییر اندازه است، برای مقادیر کم مناسب است.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه