لوله فولادی جداره چاه
لوله فولادی جداره چاه
ژوئن 9, 2019
ورق ST12
خرید و فروش ورق روغنی ST12
ژوئن 15, 2019

چگونگی جوشکاری فولاد ۴۱۴۰ :

فولاد 4140

بیایید این فرآیند را ساده نگه داریم فولاد ۴۱۴۰ می توان بدون مشکل جوش داده می شود تا زمانی که شما بعضی از دستورالعمل های ساده را دنبال کنید. ما نمی خواهیم درباره خواص متالورژیکی ۴۱۴۰ بحث کنیم یا سعی کنیم توضیح دهیم وقتی که آن را خیلی سریع خنک می کنیم که چه اتفاقی برای میکروساختار آن می افتد.

فولاد ۴۱۴۰ با کروم و مولیبدن آلیاژی می شود، از این رو به نام فولاد chromoly. می گویند.

 علاوه بر این عناصر آلیاژی و محتوای کربن نسبتا بالا (حدود ۰٫۴۰٪) این فولاد کم آلیاژ را با نسبت عالی نسبت به وزن ارائه می دهد و آن را بسیار قوی تر و سخت تر از استاندارد ۱۰۱۸ و ۱۰۲۰ فولاد می کند

 عیب این است که در هنگام جوش زدن ۴۱۴۰ و یا دیگر واسط برای فولادهای کربنی بالا برای این ماده، در مقایسه با فولاد کم کربن، عیب آن بیشتر است.

عیب این است که هنگام جوشکاری ۴۱۴۰ یا سایر فولادهای کربنی متوسط ​​تا بالای کربن برای آن ماده، در مقایسه با فولاد کم کربن، باید مراقب باشید.

۴۱۴۰ معمولا در شرایط سخت و (به نام ۴۱۴۰HT) یا در شرایط آنیل شده، عرضه می‌شود. برای جوشکاری توصیه می‌شود که از دومی استفاده کنید. جوشکاری بر روی ۴۱۴۰HT به دلیل حساسیت بالای ایجاد شکاف، حتی هنگام استفاده از گاز گرم توصیه نمی‌شود. اگر شما باید ۴۱۴۰ را جوش بزنید، قطعا ضروری است که استرس خود را در دمای ۱۵ درجه سانتیگراد زیر دمای حرارت اصلی کاهش دهید. به طور معمول، اگر شما باید بر روی ۴۱۴۰HT  جوشکاری داشته باشید، یک تعمیر انجام می‌دهید. در صورت امکان، ۴۱۴۰HT هرگز نباید برای ساخت استاندارد استفاده شود.

اگر بخشی از ۴۱۴۰ را تولید می کنید، می توانیم فرض کنیم که این وضعیت در شرایط آنیل شدن است. ۴۱۴۰ بسیار شبیه به فولادهای کم کربن شما خواهد بود. تفاوت این است که محتوای کربن بالا آن می تواند همه چیز را پیچیده کند. برای جلوگیری از ترک خوردن، لازم است قبل از جوشکاری ۴۱۴۰ آنیل شود. این کار به منظور کاهش سرعت خنک کننده پس از انجام جوش و جلوگیری از تر و خشک شدن، انجام می شود که می تواند منجر به ترک خوردن شود.

مراحل جوشکاری ۴۱۴۰ :

۱- پیش گرمایش :

این روش کار جوشکاری باید به صورت زیر انجام شود:

ضخامت ۱ / ۲  ”  تا ۴۰۰ – ۵۰۰ درجه فارنهایت

ضخامت ۱ / ۲ “- ۲” ۶۰۰ -۷۰۰ درجه فارنهایت

به یاد داشته باشید زمانی که بخشی بیش از ۵۰۰ درجه فارنهایت گرم می شود، برای جوشکار بسیار ناراحت کننده می شود. این درجه حرارت فرآیند کمتر با موفقیت مورد استفاده قرار میگیرد، اما با آنهایی که دارای دمای بالاتر هستند، می خواهید آن را بی خطر نگه دارید. دماهای بالاتر باعث کاهش سرعت خنک شدن می شود.

مهم است که دمای هوا کم‌تر از دمای فرآیند باشد. اگر بیش از یک گذر دارید باید اطمینان حاصل شود که قسمت بالاتر از حداقل درجه‌حرارت است .

۲- از یک الکترود کم هیدروژن استفاده کنید (استفاده از GTAW، GMAW یا SMAW )

فلز پر کننده توصیه‌شده برای جوشکاری ۴۱۴۰ استیل ER80S-D2 می‌باشد. ER70S-2  را می توان مورد استفاده قرار داد اما از مواد اصلی استفاده خواهید کرد. الکترودهای کم هیدروژن مقدار هیدروژن سولفید شده در جوش را به حداقل می‌رسانند. با محتوای کربن بالا، حتی سطح پایین هیدروژن نیز می‌تواند ویرانی را خراب کند. یک مشکل مشترک بین فولادهای کربنی بالا حساسیت آن‌ها نسبت به ترک‌خوردگی ناشی از هیدروژن است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *