پوشش‌دهی تفلون برج اسکرابر برای اولین بار توسط نخبگان کشور / تکنولوژی جدید برای جلوگیری از خوردگی شیمیایی

خرید و فروش لوله های داربستی و انواع تخته داربستی بست داربستی با پیچ و مهره
مهر ۵, ۱۳۹۵
اولین قرارداد تامین سرمایه خارجی در پتروشیمی خلیج فارس رقم خورد
مهر ۶, ۱۳۹۵

پوشش‌دهی تفلون برج اسکرابر برای اولین بار توسط نخبگان کشور / تکنولوژی جدید برای جلوگیری از خوردگی شیمیایی

خرید و فروش ورق آجدار خرید و فروش ورق آلومینیوم خرید و فروش ورق کرکره،شادولاین خرید و فروش ورق عرشه فولادی خرید و فروش برشی ساختمانی و صنعتی خرید و فروش ورق گالوانیزه خرید و فروش ورق رنگی خرید و فروش ورق سیاه خرید و فروش ورق روغنی خرید و فروش ورق اسید شویی خرید و فروش ورق روغنی st12-st14

به گزارش ایلنا، برج اسکرابر واحد تولید شده در کشور به ارتفاع ۲۲ متر و قطر ۲/۳ متر می باشد که نقش آن حذف اسیدیته بوده و تا ارتفاع ۱۱ متر از پایین دارای لاینینگ تفلون می‌باشد.

در پوشش‌دهی این برج جهت نصب پوشش‌ها بر روی سطوح داخلی، از روش‌های شیمیایی برای ایجاد قابلیت چسبندگی تفلون و فلز استفاده شده  است. موضوعی که برای اولین بار در ایران انجام گرفت که در دنیا جزو فعالیت‌های Hi-tech یا بسیار پیشرفته محسوب می‌شود.

در انجام این پروژه که به همت یک شرکت دانش بنیان داخلی و با حمایت یکی از شرکت های پتروشیمی مستقر در استان خوزستان انجام شده نهایت تلاش به عمل آمد تا  محصول نهایی کاملا مطابق با استانداردهای جهانی و  با انجام تمام تست های مورد نیاز انجام شود.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان با ارسال نامه‌ای به شرکت تاپیکو، به عنوان شرکت بالادستی پتروشیمی غدیر، مراتب قدردانی خود را از پتروشمی غدیر جهت حمایت از پروژه دانش‌بنیان شرکت شیمی آذرجام اعلام کرد و نوشت: به دلیل آنکه ساخت برج اسکرابر با پوشش تفلون دارای تکنولوژی خاص و پیشرفته‌ای می‌باشد و برای اولین بار عملیات ساخت آن در کشور انجام گردیده است، فرآیند ساخت آن با مشکلات و مسائل پیچیده‌ای رو‌به‌رو گردید که باعث شد تحویل برج با حدود یک سال تأخیر در تیر ماه ۹۵ انجام گردد.

وی در ادامه افزود: آنچه جای تشکر و قدردانی دارد، حمایت‌ها و همراهی‌های مجموعه مدیریت و همکاران پتروشیمی غدیر در طول این یک سال بوده است، به نحوی که علی‌رغم آنکه مجموعه پتروشیمی غدیر با مشکلات و سختی رو‌به‌رو بود، این فرصت را در اختیار شرکت دانش‌بنیان شیمی آذرجام قرار داد تا با تمرکز بالا و تلاش شبانه‌روزی به این تکنولوژی و روش پوشش‌دهی جدید دست یابد.

نکته ارزشمند این است که علی‌رغم آنکه شرکت سفارش دهند در روند اجرا شدن پروژه به علت طولانی شدن غیر متعارف آن  با مشکلات و سختی هایی در حوزه تولید رو‌به‌رو بود، این فرصت را در اختیار شرکت دانش‌بنیان شیمی آذرجام قرار داد تا با تمرکز بالا و تلاش شبانه‌روزی به این تکنولوژی و روش پوشش‌دهی جدید دست یابد و با حمایت و صبوری این شرکت از نخبگان جوان کشور، برگی تازه بر اسناد افتخار میهن اسلامی در صنعت پتروشیمی افزوده شد.

رئیس مجتمع شرکت پتروشیمی غدیر اظهار داشت: در سال ۹۳ برج اسکرابر واحد تولید EDC شرکت دچار آسیب جدی شد و روند نرمال تولید شرکت با مشکل جدی مواجه گردید.

وی در ادامه افزود: توقف مداوم واحد به خاطر آسیب دیدگی این برج باعث شد شرکت تعویض این برج را در دستور کار خود قرار دهد.

مهران دهداری نژاد در ادامه اظهار داشت: در طول واگذاری پروژه پوشش تفلون برج اسکرابر به شرکت دانش بنیان شیمی آذر جام، با وجود طولانی شدن غیر معمول پروژه و رصد مستمر کوشش و خطاهای کارشناسان این شرکت داخلی ، مجموعه مدیریت شرکت پتروشیمی غدیر نهایت همکاری را به کار برد و حمایت از این شرکت دانش بنیان داخلی را در دستور کار خود قرار داده بود و  علیرغم به تعویق افتادن مکرر اورهال شرکت و تحمل زیان هایی که با این تأخیر متوجه شرکت شد، تا به پایان رسیدن پروژه و موفقیت کارشناسان داخلی، از این شرکت حمایت کرد و قرارداد خود را با این شرکت فسخ نکرد.

وی در خصوص اهمیت به انجام رسیدن این پروژه گفت: خوردگی شیمیایی همواره یکی از مشکلات و معضلات گریبانگیر واحد های شیمیایی و پتروشیمی بوده است و شرکت ها پیوسته به دنبال راهکارهای مقابله با این چالش و کاهش خسارات ناشی از آن بوده اند. یکی از روش های جلوگیری از این خوردگی شیمیایی استفاده از پوشش های مقاوم می باشد که پوشش تفلون یکی از پلیمرهای بسیار مناسب در این خصوص بوده و در مقابل آلیاژهای گران قیمت مانند هستالوی و اینکونل و…، تا دمای ۲۶۰ درجه دارای مقاومت است.

مدیر مجتمع شرکت پتروشیمی غدیر با اشاره به موفقیت غرور آفرین  کارشناسان شرکت دانش بنیان شیمی آذرجام اظهار داشت: با وجود طولانی شدن پروژه که البته به نسبت اینکه برای اولین بار اجرایی میشد امری طبیعی بود، نتیجه به دست آمده بسیار امید آفرین و غرور آفرین است و برای ما بسیار ارزشمند است که مدیران و کارشناسان جوان این شرکت داخلی توانستند به تکنولوژی یاد شده دست یابند و با خودکفایی در دست یابی به این دانش، صنعت پتروشمی کشور را از وابستگی به دانش و تکنولوژی کشورهای خارجی در این حوزه،  بی نیاز سازند.

منبع:فارس نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>