فولاد آلیاژی 4130
مشخصات فولاد آلیاژی ۴۱۳۰
مارس 29, 2019
نبشی فولادی
خرید و فروش نبشی فولادی
آوریل 1, 2019

پروفیل استیل

نبشی های استیل

نبشی های استیل ، پروفیل هایی هستند که بیشترین استفاده را بین اکثر صنایع در میان کالاها دارند. بسته به تکنولوژی تولید، انواع مختلفی نبشی استیل وجود دارد.

لوله استیل

نبشی های استیل و ویژگی های خاص آنها :

نبشی های استیل در ابعاد مشابه همانند فولاد کربنی موجود هستند (S235 – S355). این واقعیت اجازه می دهد تا محاسبات ، برنامه ریزی و هماهنگی کار ساده تر باشد. این به ویژه در مورد پروژه هایی است که به خاصیت مقاومت در برابر خوردگی نبشی های استیل نیاز دارند. با توجه به هندسه خود، ما همچنین این نبشی ها را پروفیل L نیز می نامیم. به طور کلی، پروفیل های L در آلیاژ های استیل ۳۰۴ و ۳۰۴L، ۳۱۶ و ۳۱۶Lو همچنین ۳۱۶Ti در دسترس هستند. نبشی ها از ساده ترین پروفیل های فولادی ضد زنگ هستند که برای کاربرد ساختاری استفاده میشوند.

نبشی های استیل برابر و نابرابر :

نبشی های استیل برابر، از شایع‌ترین پروفیل های مصرفی هستند. کوچک‌ترین ابعاد موجود از این نوع نبشی ۱۰ * ۱۰ * ۲ میلی متر است.  در ادامه ابعاد بزرگ‌ تر این نوع نبشی، می‌تواند تا ۲۰۰ * ۲۰۰ * ۲۰ میلی متر برسد.  نبشی های بزرگ معمولا، پروفیل های ویژه‌ای هستند که در صنایع بسیار محدودی استفاده میشوند. 

نبشی های استیل نابرابر نیز از اندازه‌هایی همانند فولاد کربنی پیروی می‌کند. کوچک ‌ترین ابعادشان ۲۰ * ۱۰ * ۳ میلی متر و حداکثر ۲۰۰ * ۱۵۰ * ۱۵ میلی متر است. طول استاندارد نبشی های استیل ۶ متر است. 

روش های تولید نبشی استیل :

بسته به تولید، فناوری و استفاده، انواع مختلفی برای نبشی های استیل و فولاد کربنی وجود دارد.

نورد گرم : نورد گرم نبشی استیل،ارزان ترین روش تولید است.تولید پروفیل L بسیار پر هزینه و پیچیده نیست. بنابراین، جایگزین اقتصادی مناسبی برای تولید این کالاها است. با این حال، با استفاده از این تکنولوژی محصول تولیدی با محدودیت هایی در رابطه با تحمل، اندازه زوایای گرد و شعاع داخلی که می تواند تا دو برابر ضخامت افزایش یابد، مواجه می شود.

نورد سرد : نورد سرد نبشی استیل، یک سطح صاف و روشن را فراهم می کند. این پروفیل ها دارای تحمل بالایی هستند و تفاوت شعاع داخلی و خارجی آن بسیار کوچک است.چنین نبشی های استیلی اغلب در کاربردهای زیبایی استفاده می شوند، برای مثال در ساخت مبلمان. سطح آنها نیز اغلب آینه ای و براق هستند. ابعاد موجود از نبشی های استیل نورد سرد محدود است، و تنها تا ابعاد ۶۰ * ۶۰ * ۶ میلی متر می رسد.

کشیدن سرد : کشیدن سرد نبشی های استیل یک روش تولید دیگر است که دقت بسیار  بالایی دارد .قدرت تحمل این پروفیل‌های استیل ضد زنگ در محدوده h۱۱ قرار دارد وتمام گوشه‌های تیز هستند وهیچ شعاع درونی وجود نداردمحدوده ابعادی برای نبشی های استیل شبیه به پروفیل L نورد سرد است.  طول تولید این نبشی ها بین ۳ تا ۴ متر است. آن‌ها همچنین در کاربردهای زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال بزرگ‌ترین محدوده مورد استفاده برای ساخت ماشین است، که در آن سطح بالایی از دقت و صحت ابعادی مورد نیاز است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *