ورق گالوانیزه آرسلورمتال
ورق گالوانیزه آرسلورمتال قزاقستان
ژوئن 24, 2019
ورق های گالوانیزه رنگی
ورق های گالوانیزه رنگی
جولای 1, 2019

ورق های گالوانیزه داخلی ( تاراز، شهرکرد، کاشان)

انواع ورق های گالوانیزه

ورق گالوانیزه داخلی | تاراز، شهرکرد، کاشان

 ورق های گالوانیزه داخلی چیست؟

ورق های گالوانیزه داخلی یکی از محصولات مورد نیاز در صنایع تولیدی در سراسر کشور است. در واقع، به گفته انجمن گالوانیزه آمریکایی ، بیش از ۳٫۴ میلیون تن فولاد گالوانیزه در سال ۲۰۱۲ تولید کرده است . در زیر مجموعه های این انجمن تولید شده است . 

بیش‌ترین صنایع مصرفی  ورق های گالوانیزه داخلی عبارت اند از : ساخت لوازم خانگی ،  کشاورزی، ساخت‌وساز، پل ها و بزرگراه و صنایع فلزی کوچک هستند. این صنایع به انواع مختلفی از محصولات فلزی نیاز دارند از جمله ساختار ، بست‌ها، لوله ، سیم، پرچ ، فولاد های تقویت‌ کننده در کلیه سازه های فلزی ، گارد محافظت کننده و …. .

 

اگر همه ی این صنایع بخواهند متقاضی  ورق گالوانیزه باشند، مزایا و کاربرد های آن چیست؟

فواید این نوع ورق ، همان طور که توسط انجمن گالوانیزه استرالیا (GAA) و کارشناسان Kaempf & Harris در فردریک، مریلند توضیح داده شد،به شرح زیر می باشد :

  • در ورق های گالوانیزه هزینه گالوانیزه کردن کمتر است و یکی از گزینه های ارزان قیمت است که به پوشش محافظتی برای فولاد ضد زنگ می پردازد، زیرا این کار برای کارخانه تولید ورق فلز نیست.
  •  حتی اگر هزینه اولیه گالوانیزه گرانتر از سایر پوشش های محافظتی قیمت گذاری    شود، این روش گالوانیزه کردن ورق بهترین راه برای بیشتر پروژه های پیمانکاری به دلیل سرمایه گذاری طولانی مدت آن است.
  • برخلاف سایر گزینه‌ها، تجزیه و تخریب ورق فلزی گالوانیزه در پروژ های ساختاری حدود ۵۰ سال در محیط‌های شهری و ساحلی با رطوبت بالا ۲۰ تا ۲۵ سال می باشد . حتی با گذر زمان ، نیاز به نگهداری، تعمیر، و / یا تعویض وجود ندارد.

 

  • ورق های گالوانیزه بسته به میزان پوشش سطحی مقاومت متفاوتی را در شرایط محیطی از خود نشان میدهند .                                                                                                                         مثلا : اگر ورق با پوشش ۱۳۰ میکرون که اصطلاحا به آن کوتینگ ۱۳۰ گفته می شود در مناطق خشک مورد استفاده قرار گیرد میتواند تا ۵۰ سال بدون پوسیدگی و تخریب در سازه مورد نظر به کار گرفته شود. این در حالی است که اگر شرایط محیطی مرطوب و گرم باشد . عمر مفید سازه به نصف کاهش می یابد ، در چنین شرایطی ورق گالوانیزه با کوتینگ بالاتر . جهت طول عمر بیشتر توصیه می گردد.   پس از بررسی، می توانید مراحل آماده‌سازی سطح، نقاشی، یا بازرسی بیشتر را حذف کنید زیرا سازه‌های گالوانیزه آماده هستند تا بعد از مونتاژ مستقیما در صنعت به کار گرفته شوند.                                      حتی پس از مونتاژ محصول، پیمانکاران می توانند ساختار را فقط یکبار سالانه با آب قلیایی و یک پارچه نرم تمیز می کنند. تا ظاهر گالوانیزه همچنان براق و زیبا باقی بماند. 
  • این سخت ترین پوشش محافظتی است که ارائه شده است. گالوانیزاسیون داغ، شایع ترین شکل گالوانیزه، فرایند غوطه ور کردن قطعات فلزی در یک حمام روی ذوب ریخته شده برای محافظت  سطح فلز از پوسیدگی است. این حفاظت در صورت داشتن پوشش روی و قلع و آلومینیوم ، باعث جلوگیری از خوردگی مواد در فولاد یا آهن های کربن استیل می شود.
  • روی همچنین به عنوان یک آند انحصاری عمل می کند که جزء اصلی یک سیستم حفاظت کاتدیک گالوانیکی است که برای محافظت از فلز مستعد خوردگی استفاده می شود. این بدان معنی است که اگر پوشش خراشیده شود، فولاد یا آهن در خطر پوسیدگی از ناحیه خراشیده شده قرار می گیرد.
  • در نهایت، روی فلز پایه خود را از پوسیدگی محافظت می‌کند.

یکی از بهترین مزایای ورق گالوانیزه یک پوشش محافظ کامل در عرض چند دقیقه بر روی فولاد اعمال می‌شود و برخلاف پوشش‌های دیگر مستقل از شرایط آب و هوایی عمل میکند و در کلیه سازه ها در در هر شرایط جوی کاربرد دارد .

 

  • فرایند گالوانیزه پایدار است. اگر شما یک پیمانکار هستید که در ساخت و سازهای سازگار با محیط زیست سرمایه گذاری می کنید، استفاده از این تکنیک و ورق های گالوانیزه چیزی است که شما دنبال آن هستید.
  • دوام ، طول عمر و …در اجزای ساره های فولادی به این معنی است که منابع کمتری برای تعمیر ، نگهداری یا تعویض قطعات می بایست استفاده گردد و ورق های گالوانیزه پرچم داران سازه های فولادی با طول عمر بالا هستند.

مهزیار فولاد یکی از تامین کنندگان انواع ورق های گالوانیزه داخلی به صورت رول و شیت در ضخامت مختلف برابر درخواست خریدار بصورت بارگیری از انبار تهران و شهرستان.

ورق های گالوانیزه داخلی از سایز ۰٫۱۸ میل الی ۱۰۰ میل  تامین می گردد. کلیه ورق های درخواستی قابل برشکاری برابر صورت درخواستی خریدار بصورت رول بری(نواربری) و شیت بری و همچنین خدمات فرمینگ نیز انجام می گیرد .

(جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش بازرگانی مهزیار فولاد تماس بگیرید)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *