بازار فولاد
همنوایی مجدد فولاد با دلار
اکتبر 2, 2018
احتمال تداوم رشد قیمت سنگ آهن
اکتبر 8, 2018

ورق نیکل

ورق نیکل

نیکل در مصنوعات فلزی که قدمت آن بیش از ۲۰۰۰ سال است، یافت شده است. نیکل نخستین بار توسط شیمیدان سوئدی Axel Cronstedt در سال ۱۷۵۱ شناسایی شده و به عنوان یک عنصر جداسازی شد .  در ایالات متحده آمریکا برای اولین بار درسال ۱۸۵۷ اقدام به ساخت سکه با استفاده از آلیاژ نیکل و مس کردند که البته این الیاژ از نیکل خالص نبود ، اما در سال ۱۸۸۱، نیکل خالص برای سکه ها در سوئیس استفاده شد.

فولاد ضد زنگ در اوایل قرن بیستم کشف شد و نیکل نقش بسیار مثبتی در نما های رایج پیدا کرد، به طوری که تا به امروز ادامه داشته است . نیکل یک عنصر چند منظوره است و با بسیاری از فلزات آلیاژ خواهدشد . آلیاژهای بر پایه نیکل دارای مقاومت بسیار زیاد و مقاوم در برابر خوردگی و مقاومت به حرارت بالا بوده که آنها را برای کارخانه های شیمیایی مناسب می سازد و همچنین امکان اجرای واقعی موتور جت را فراهم می کند. در نتیجه نیکل ، رشدی بسیار قوی در قرن بیستم داشته و همچنان به این رشد ادامه می دهد .

نیکل به طور گسترده ای در بیش از ۳۰۰،۰۰۰ محصول صنعتی، نظامی، حمل و نقل، هوا فضا، سازه های دریایی و معماری استفاده می شود. بزرگترین کاربرد نیکل در ساخت آلیاژ با کروم و دیگر فلزات برای تولید فولاد ضدزنگ و فولاد مقاوم در برابر حرارت است.

از کاربرد های اصلی چنین آلیاژی میتوان به ساخت مخازن، مبدلهای حرارتی، لوله ها، پمپ ها، دریچه ها، اسکرابر ها و دیگر اجزای تجهیزات مورد استفاده در مهندسی دریایی، شیمیایی، پتروشیمی، هیدروکربن، فرایند حرارتی و تجهیزات پردازش مواد غذایی، تجهیزات پزشکی،استخراج نفت و گاز، تولید برق و صنایع کنترل آلودگی نام برد .

مهزیار فولاد می تواند این ورق ها را به صورت شیت ، کویل و رول برای شما را فراهم آورد.

نیکل به عنوان عنصر آلیاژی در هزاران آلیاژ استفاده می‌شود که توسط طیف وسیعی از شرکت‌ها در سراسر جهان تولید می‌شود. این عنصر دارای سابقه‌ای طولانی برای ارایه مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در دماهای بالا ، خواص ویژه مغناطیسی و زیبایی‌شناسی دارد. آلیاژهای نیکل امروزه برای تامین آب و حمل و نقل بهتر و ایمن‌تر استفاده می‌شوند تا ورود گازهای گلخانه‌ای را به هوا و آب کاهش دهند و تولید انرژی پاک و قابل تجدید را فراهم کنند و حمل و نقل و ارتباطی موثر را فراهم آورند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>