ورق روغنی st13
ورق روغنی st13

ورق روغنی ST13 چیست

ورق روغنی st13 : 

ورق روغنی st13 به دلیل شکل ظاهری اش به ورق روغنی نام گذاری شده است . این ورق ها به دو صورت نورد سرد و نورد گرم تولید میشوند . به ورق هایی که با تکنولوژی نورد سرد تولید میشوند ورق روغنی می گویند که در این فرآیند ورق های با ضخامت بالا به ورق هایی با ضخامت پایین تر تبدیل می شوند و کیفیت ظاهری شان بسیار عالی میشود به همین دلیل در کارهای مربوط به ظاهر از ورق روغنی استفاده میشود .

مزایای ورق روغنی :

از بهترین کاربرد های ورق روغنی می توان ساخت وساز و استفاده در مصالح ساختمانی را نام برد که به علت امتیاز ویژه ی این ورق ها است که در برابر فشارهای بسیار بالا مقاومت بالایی  از خود نشان می دهند . از دیگر  ویژگی های ورق های فولادی  میتوان استفاده کم تر از متریال و تحمل وزن های بالا است . به علاوه نحوه ی تولید این ورق ها (نورد سرد ) نسبت به سایر ورق های فولادی بسیار ارزان تر و سریع تر است که در نتیجه باعث رونق بازار این ورق ها به نسبت ورق های سیاه بین تولید کنندگان می شود .

ورق روغنی به صورت میله ، لوله فلزی و انواع تسمه استفاده میشود وبا ضخامت های ۳ میلی متر تا ۰٫۳۰ میلی متر  و عرض استاندارد ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر در بازار موجود می باشد . و این نکته قابل ذکر است که  تفاوت در اندازه ها هیچ گونه تغییری در شکل ظاهری و  فیزیک ورق ایجاد نمیکند .

کارخانه های تولید کننده ورق های روغنی می توان شرکت های فولاد مبارکه ، هفت الماس ، فولاد غرب را نام برد و از کارخانه های وارداتی نیز تولیدات کشور های قزاق ، هند ، کره و چین در بازار ایران بیشترین متقاضی را دارد .

در تولیدات ورق های رنگی از ورق گالوانیزه استفاده میشود پس میتوان نتیجه گرفت که ورق های روغنی (نورد سرد ) پایه ی تولید انواع گالوانیزه ها ، آلوزینک ها ، ورق های الکترو گالوانیزه و ورق های رنگی می باشد .

جدول وزنی ورق های روغنی به صورت زیر می باشد :

ورق روغنی st13
ورق روغنی st13

ورق های روغنی st13  نیمه کشش هستند و در صنایع خودرو سازی برای ساخت قطعات بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرد . این ورق ها با توجه به انعطاف پذیری نسبتا مناسب جهت ساخت قطعات پرسی بهترین گزینه جهت ساخت قطعات بدنه ی خودرو می باشد .

بازرگانی مهزیار فولاد صنعت تامین کننده انواع ورق روغنی در آلیاژ های مختلف در ایران .

شماره تماس : ۴۴۴۴۹۱۰۱ – ۰۲۱   

مهزیار صنعت
Review Date
Reviewed Item
ورق روغنی st13
4
41star1star1star1stargray

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *