فولاد Mo40
خرید ، فروش و قیمت روزانه فولاد های Mo40 , 1.7225 , 4140 , 42crmo4
فوریه 18, 2019
لوله های فولادی و موارد کاربرد آن
فوریه 19, 2019

ورق روغنی و موارد کاربرد آن

انواع ورق روغنی

ورق روغنی به نوعی ورق فولادی اطلاق می شود که تحت فرآیند نورد سرد تولید می شود. این ورق فولادی در بازار با عنوان ورق سرد شناخته می شود و از دوام و استحکام فوق العاده بالایی برخوردار است. مهم ترین موارد کاربردی ورق روغنی، استفاده از آن برای ساخت متریال ساختمانی است. انواع سازه هایی که با استفاده از انواع ورق های روغنی ساخته می شوند تحمل فشار و بار اضافی را دارند.

در فرآیند تولید انواع ورق روغنی سرد، ضخامت ورق ها تحت عملیات نورد سرد تنظیم می شوند. محصولات به صورت رول در می آیند و ضخامت ورق ها توسط رایانه به دقت کنترل می شود. تعیین ضخامت ورق روغنی در حین فرآیند رول شدن نورد سرد، پارامتری است که تحت استانداردهای ورق فولادی سنجیده می شود.

پس از فرآیند نورد سرد، ورق روغنی تحت حرارت بالا قرار می گیرد تا سطح آن به اصطلاح، تمیزکاری شود. حرارت زیاد موجب می شود آلودگی های سطحی ورق ها از بین بروند. همچنین این ورق ها تحت عملیات تمیزکاری با محلول های الکترولیت قرار می گیرند. محصولاتی که در نهایت به دست می آیند، ورق هایی هستند که از استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و قابلیت جوشکاری و رنگ آمیزی دارند.

پس از پایان فرآیند، محصولات ورق های روغنی از لحاظ ابعاد طول و عرض، ضخامت، کیفیت سطح، خواص مکانیکی و آزمون ها توسط ناظرین و بازرسان کنترل کیفیت مورد ارزیابی قرار می گیرند. اگر به دنبال خرید ورق روغنی با کیفیت بسیار عالی هستید، مجموعه صنعتی و تخصصی مهزیار فولاد را به شما پیشنهاد می کنیم. برای دریافت قیمت خرید ورق روغنی می توانید با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

 

کاربردهای ورق روغنی : 

انواع ورق روغنی سرد موجود در بازار معمولاً دارای ضخامت ۳۰/۰ میلی متر تا ۳ میلی متر هستند؛ عرض استاندارد برای این محصولات،  ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر ثبت شده است. از این ورق ها برای تولید انواع ورق های گالوانیزه استفاده می شود. از موارد کاربردی انواع ورق های روغنی می توان به ساخت انواع پانل های فولادی، صنعت خودروسازی، لوازم خانگی، قطعات فولادی، لوازم منزل و مبلمان، تولید قفسه های فلزی و … اشاره نمود.

 

بررسی استانداردهای ورق روغنی سرد

با توجه به اینکه تولید ورق روغنی نیز مانند سایر ورق های فولادی از یک سری استانداردها تبعیت می کند، در این قسمت با مهم ترین استانداردهای این صنعت آشنا می شویم. برای درک بهتر موضوع، استانداردها را همراه با موارد کاربردی به صورت فهرست بیان کرده ایم:

 

  • ورق های روغنی با کاربردهای معمولی: استاندارد ASTM؛ A109 – A1008 ؛ BS1449 part 1؛ DIN1623-2؛ BS EN10130؛ DIN EN10130؛ BS EN10139؛ DIN EN10139
  • ورق های روغنی سرد با توان کششی بالا: ASTM A980 / A1008
  • ورق های روغنی با مقاومت به خوردگی در شرایط اتمسفر: ASTM A606؛ BS EN10155؛ DIN EN10155

 

در یک طبقه بندی دیگر، انواع ورق روغنی سرد با علامت های G 3141 / G 3135 / G 3125 نیز شناخته می شوند. گاهی گریدهای ورق روغنی را با علامت ST نیز می توان شناخت. بسته به نوع کاربرد این ورق ها اعداد متفاوتی برای علامت اختصاری آن ها نوشته می شود؛ به طور مثال، ورق های ST12 / ST13 / ST14 انواع این متریال هستند.

مجموعه تخصصی بازرگانی مهزیار فولاد به عنوان تأمین کننده انواع متریال فولادی نظیر ورق های روغنی آماده ارائه آخرین قیمت های خرید ورق فولادی به مشتریان عزیز است. برای یک خرید و فروش مطمئن می توانید بر تجربه و تخصص این شرکت تکیه کنید. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *