لوله‌های لایروبی
شیت پایل و فولاد های لایروبی
ژوئن 16, 2019
ناودانی های فولادی
ناودانی فولادی
ژوئن 19, 2019

ورق دریایی GL A

ورق های دریایی

ورق های دریایی

این گرید ساختاری از ورق های دریایی فولادی تقریبا به طور انحصاری در صنایع کشتی‌سازی و خارجی مورد استفاده قرار گرفت. این گرید به عنوان مقاومت بالاتر با حداقل مقدار مشخص‌شده ksi ۵۱ تعریف می‌شود. این محصولات در شرایط مختلفی ارایه می‌شوند؛ AH36 در وضعیت کنترل نورد ، DH36 در شرایط هر دو حالت کنترل و نوردی ، EH36 در شرایط نرمال شده مورد استفاده قرار میگیرند . این نمرات همچنین توسط دفتر آژانس حمل و نقل آمریکا (ABS) تایید شدند.

استاندارد ASTM A131 ویژگی استاندارد برای ورق های فولادی ساختاری است که اصولا در ساخت کشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. رده‌های فولاد پوشش داده‌شده در این ویژگی نیاز به آزمایش تاثیر CVN دارند و با حداقل توانایی عملکرد طبقه‌بندی می‌شوند. گرید های طبقه‌بندی‌شده به عنوان مقاومت معمولی دارای حداقل مقاومت تسلیم ۳۴ ksi  و گرید های طبقه‌بندی‌شده به عنوان مقاومت بالاتر دارای حداقل مقاومت در برابر ksi ۴۶ هستند. شرایط تامین با ضخامت مرتب و نوع محصول تعیین می‌شود.

این مشخصات شامل ورق های فولادی، اشکال، میله ها و پرچ های ساختاری برای استفاده در ساخت کشتی می باشد. مواد تحت این مشخصات می تواند به عنوان قدرت عادی و قدرت بالاتر طبقه بندی شود. صفحات در هر ضخامت باید نرمالیزه شوند یا کنترل حرارتی مکانیکی صورت گیرد در حالی که شکل ها و میله ها در همه ضخامت ها باید حرارت داده شده و نورد شوند. برای تعیین ترکیب شیمیایی مورد نیاز برای کربن، منگنز، فسفر، گوگرد، نیکل، کروم، مولیبدن، سیلیکون و مس مورد استفاده قرار می گیرد. برای تعیین ترکیب شیمیایی مورد نیاز برای کربن، منگنز، فسفر، گوگرد، سیلیکون، وانادیوم، آلومینیوم، تیتانیوم، نیکل، کروم، مولیبدن، سیلیکون، مس، نیکل و نایوبیم، باید از همین تحلیل استفاده شود. مواد باید با ساختار متالورژی مورد نیاز مطابقت داشته باشند که باید با تعیین اندازه دانه متوسط ​​مورد ارزیابی قرار گیرد. خواص مکانیکی مانند کشش و چقرمگی باید با استفاده از آزمون تنش و تست ضربه  V-notch  مورد ارزیابی قرار گیرد.

مشخصات استاندارد برای فولاد سازه برای کشتی :

۱- مواد تحت این ویژگی در مقادیر زیر موجود است:

مقاومت معمولی  در گرید های A , B , D , E  با یک نقطه تسلیم حداقلی از ksi ۳۴ )۲۳۵ مگاپاسکال)

مقاومت بالاتر در گرید های DH، EH و FH با یک نقطه تسلیم حداقلی از ksi ۴۶ (۳۱۵ مگاپاسکال)، ksi ۵۱ (۳۵۰ مگا پاسکال )  یا ksi ۵۷ (۳۹۰ مگاپاسکال).

۲- شکل و میله‌ها به طور معمول تحت گرید های A، B، AH32 و AH36 در دسترس هستند. نمرات دیگری نیز ممکن است با توافق بین خریدار و تولید کننده ارایه شود.

۳- حداکثر ضخامت محصولات ارایه‌شده در این استاندارد ۴ مورد است. [ mm ۱۰۰ ]برای ورق ها  و [ mm ۵۰ ] برای شکل‌ها و میله‌ها.

۴- این استاندارد بین‌المللی مطابق با اصول شناخته‌شده بین‌المللی در مورد استانداردسازی ایجاد شده در تصمیم‌گیری درباره اصول توسعه استانداردهای بین‌المللی، راهنماهای و توصیه‌هایی که توسط کمیته فنی سازمان تجارت جهانی به کمیته تجارت  (TBT)صادر شده‌است، تدوین گردید.

فروش انواع ورق های دریایی با استاندارد ها و آلیاژ خاص جهت صنایع فلزی دریایی و صنایع نفتی دریایی همینک در مهزیار فولاد

(جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایز ها و ابعاد موجود با ما تماس بگیرید)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *