استیل 304
ورق ضد زنگ نگیر ۳۰۴
آگوست 1, 2018
لوله های اسپیرال
لوله های اسپیرال سایز بالا
آگوست 2, 2018

ورق استیل ۳۱۶

ورق استیل 316

استیل 316 استاندارد دین آلمان 1.4401 از لحاظ ساختار با استیل 304 شباهت زیادی دارد

استیل ۳۱۶ استاندارد دین آلمان ۱٫۴۴۰۱ از لحاظ ساختار با استیل ۳۰۴ شباهت زیادی دارد اما به دلیل وجود ۲ درصد عنصر مولیبرن و درصد کروم بالاتر نسبت به استیل ۳۰۴ مقاومت در برابر خوردگی کلراید (مثل آب دریا) را دارا می باشد . و در اصطلاح به این آلیاژ استیل ضد اسید نیز گفته می شود .

تفاوت استیل AISI 316 , AISI 316L :

استیل ۳۱۶ همانند آلیاژ ۳۰۴ دارای ماکزیمم ۰٫۰۷ درصد کربن ولی آلیاژ ۳۰۴L با استاندارد دین آلمان ۱٫۴۴۰۴ که اصطلاحا استیل ۳۱۶ کم کربن (low carbon ) نامیده می شود دارای ماکزیمم ۰٫۰۳ درصد کرین می باشد . و تقریبا در ما بقی عناصر تفاوتی ندارد.

آلیاژ ۳۱۶L نسبت به آلیاژ ۳۱۶ به دلیل درصد کربن پایین تر دارای قابلیت فرم دهی و جوشکاری بالاتری می باشد . و غلبه بیشتری در برابر خوردگی بین دانه ای (inter granular corrosion) که اغلب پس از جوشکاری استیل در محل جوش رخ می دهد، دارد .

از دیگر تفاوت های این دو گرید می توان به خواص مکانیکی اشاره کرد برای مثال استیل ۳۱۶L نسبت به ۳۱۶ تنش تسلیم پایین تری دارد که به علت قابل توجه بودن این اختلاف در طراحی می بایست مدنظر قرار گیرد. از لحاظ قیمتی قابل ذکر است که استیل ۳۱۶ و استیل ۳۱۶L تفاوتی ندارد و قیما عمدتا تابع موجودی بازار است .

موارد مصرف:

استنلس استیل ۳۱۶ پس از آلیاژ ۳۰۴ پرکاربردترین استیل می باشد .به دلیل خاصیت ضد اسیدی و همچنین تحمل دمای بالاتر نسبت به استیل ۳۰۴ در صنایع پتروشیمی ، صنایع غذایی ، صنایع داروسازی و… مورد استقاده قرار می گیرد.

بازرگانی مهرزیار فولاد تامین کننده انواع ورق های استیل ۳۱۶و ۳۱۶L  وارداتی از ضخامت ۱ میلی متر به بالا به صورت رول معمولا در عرض های ۱ متر ، ۱٫۲۵ متر ، ۱٫۵ متر و همچنین به صورت شیت (ورق) در ابعاد ۲*۱ – ۱٫۲۵*۱٫۵ – ۱٫۵*۳ – ۱٫۵*۶ می باشد .  و همچنین در این مجموعه انواع خدمات  از جمله برش  ، نواربری(برش رول به رول )پانچ – خش زنی سطحی و … انجام  میپذیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>