فولاد گالوانیزه
۱۰ دلیل برای انتخاب فولاد گالوانیزه برای پروژه بعدی شما
اکتبر 10, 2018
فولاد های آلیاژی
فولادهای آلیاژی و کاربرد آنها در صنعت خودرو
اکتبر 13, 2018

مزایای استفاده از لوله استیل

لوله فولادی

لوله فولادی به طور گسترده ای در صنایع مختلف استفاده می شود و دارای وظایف بسیاری در زمینه هایی مانند لوله کشی، ساخت و ساز و تولید است. و بسیاری از مردم در مقایسه با لوله های سنتی پلاستیکی ترجیح داده اند از لوله های فولادی استفاده کنند

۱-قوی و با دوام

لوله های فولاد قوی هستند و به آسانی توسط عوامل مضر مانند شرایط آب و هوایی، ریشه های درختی و یا اقدامات انسانی مخرب آسیب نمی بیند. لوله های فولادی نیاز به پشتیبانی کمتر از لوله های پلاستیکی دارند زیرا به اندازه کافی قوی هستند که بتوانند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند . به همین ترتیب، این لوله ها در طول زمان کج نمی شود و می تواند به مدت طولانی صاف و یکدست باشد.

۲- کارایی


لوله های فولادی
بسیار کارآمد است و به راحتی می توان آن را ساخت و به اندازه های مختلف شکل داد. استفاده از یک لوله فولادی در هر قطری ساده تر از هر ماده دیگر است. علاوه بر این، جرم آن در میان سایر مواد بالاتر است و این عامل به طور قابل توجهی هزینه لوله ها را بدون در نظر گرفتن تاثیری در سرعت جریان سیال جاری در لوله کاهش می دهد.

۳-نرخ خوردگی کم


لوله فولادی برای سالها ی طولانی مقاوم است. این فلز به راحتی اکسید نمی شود و شانس خوردگی آن حداقل است. لوله های فولادی از آلودگی آب جلوگیری می کنند و به علت مقاومت در برابر تغییرات دما و یا سایش شدید، از آنها برای استفاده در لوله کشی در مناطق مسکونی استفاده می شود.

۴- جذاب و زیبا

این لوله ها ، به خصوص فولاد ضد زنگ، می تواند براق، پیچیده و به شکل های بسیاری شکل بگیرد. لوله های فولادی کارآمد و با دوام هستند، به علاوه آنها می توانند برای کسانی که به زیبایی صنعتی علاقه دارند بسیار جذاب باشند. این لوله ها، ساختمان ها و سازه ها را به شکل قابل توجهی بدون هیچ گونه محدودیتی زیبا و جذاب می کند.

۵- سازگار با محیط زیست

لوله های فولادی و مواد فولادی به طور کامل قابل بازیافت هستند. فولاد می تواند ذوب شود و برای صنایع دیگر مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، هنگام بازیافت، فولاد انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد و تاثیرات منفی بر محیط زیست ندارد.

لوله های فولادی راحت و مقرون به صرفه می باشد زیرا که با دوام، کارآمد و حتی قابل بازیافت است. با مزایای متعدد آن، جای تعجب نیست که استفاده از آن در تمام صنایع، افزایش یافته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>