ورق استیل بگیر ۴۲۰ – ۴۱۰ – ۴۳۰
آگوست 25, 2016
لوله اسپیرال
لوله اسپیرال (سایز بالا)
آگوست 26, 2016

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه لوله ای فولادی است که روی آن را با روکشی از فلز روی (Zn) پوشش می دهند که آنرا در برابر عوامل محیطی همچون رطوبت و حملات اکسیداسیون محافظت می کند . همچنین جهت انتقال آب آشامیدنی ، هوای ابزار دقیق از لوله های گالوانیزه استفاده می شود.

 

مشخصات لوله گالوانیزه : 

لوله گالوانیزه لوله ای فولادی است که روی آن را با روکشی از فلز روی (Zn) پوشش می دهند که آنرا در برابر عوامل محیطی همچون رطوبت و حملات اکسیداسیون محافظت می کند . همچنین جهت انتقال آب آشامیدنی ، هوای ابزار دقیق از لوله های گالوانیزه استفاده می شود. لوله گالوانیزه برای فشارهای پائین و دماهای نسبتاً پائین مناسب است. لوله گالوانیزه به دو شکل ساخته می شود.لوله گالوانیزه سرد و لوله گالوانیزه گرم که لوله گالوانیزه گرم دارای عمر مفید بیشتری نسبت به لوله گالوانیزه سرد می باشد. این تقسیم بندی سرد و گرم به دلیل تفاوت مکانیسم ایجاد روکش فلز روی بروی لوله می باشد.

بطور کلی از مواد مختلفی بعنوان روکش برای لوله ها استفاده می شود. این روکش ها به دو قسمت عمده تقسیم میشوند:
نوع اول روکش هایی هستند که سطح لوله را بصورت شیمیائی تغییر نمی دهند ولی نوع دوم روکش هایی هستند که تاثیر شیمیائی بروی لوله دارند. روکش های نوع اول خود به چند دسته مختلف تقسیم می شوند که از آن جمله می توان به روکش های فلزی و غیر فلزی اشاره کرد. روکش های نوع دوم نیز به دو دسته تقسیم می شوند: روکش های با تغییر شیمیائی و روکش های با تغییر فیزیو- شیمیائی.

 

کاربرد لوله گالوانیزه :

این نوع از لوله در انواع مختلفی  از صنایع استفاده می‌شود. قبل از ۱۹۷۰، فولاد گالوانیزه برای لوله‌های تامین آب در ساخت‌وساز استفاده می‌شد. از آن در فضاهای باز در هر جایی که استحکام فولاد مورد نظر است، از قبیل پست نرده‌ها و ریل‌ها، داربست و به عنوان نرده‌های محافظ استفاده می‌شود.  هنگامی که به عنوان لوله آب استفاده می‌شود، پوشش مانع روی به مواد معدنی در آب واکنش نشان می‌دهد و اغلب باعث ایجاد پلاک در داخل لوله می‌شود. این مانع جریان آب می‌شود و در موارد شدید هم منجر به ترکیدن لوله‌ها شود.

فلزات Galvanized به طور معمول در اشیا بیرونی و یا آن‌هایی که احتمالا در تماس با رطوبت یا آب، مانندانبارهای ذخیره، حصارهای زنجیره‌ای، و فلز روی قایق‌ها وجود دارند ، یافت می‌شوند. فلز Galvanized بایک لایه روی برای محافظت از آهن یا فولاد زیر پوشش داده می‌شود. اگر این مورد در معرض شرایط مرطوب به طور مداوم قرار گیرد، روی به عنوان زنگ سفید شناخته می‌شود. زنگ حل نشده، زنگ سفید سطح روی را خورده وفلز زیر شروع به زنگ زدن می‌کند و رنگ قهوه‌ای مایل به قهوه‌ای بیشتری نشان می‌دهد. در نتیجه برای حفاظت ازتمامیت شی، هر چه سریع‌تر باید زنگ آهن گالوانیزه را تعمیر کنید.

 

معمولا با توجه به موارد کاربرد لوله گالوانیزه عموما این لوله ها از لوله های درز دار با ضخامت های پایین تولید می شوند. و اگر نیاز به لوله های مانیسمان گالوانیزه باشد باید به صورت سفارشی تولید شوند. شرکت مهزیار فولاد افتخار دارد که در صورت نیاز مشتریان گرامی به لوله مانیسمان گالوانیزه ، در مورد مشاوره و ساخت این لوله ها خدمات ارائه دهد. 

( جهت دریافت قیمت لوله گالوانیزه با واحد فروش شرکت تماس بگیرید )

شماره تماس : ۴۴۴۴۹۱۰۱ -۰۲۱ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *