لوله مانیسمان API5L GRBلوله فولادی بدون درز

لوله مانیسمان، نوعی لوله فولادی بدون درز است که به منظور هدایت و انتقال انواع سیالات در صنایع مختلف به کار می رود. طراحی و تولید انواع لوله مانیسمان برای صنایع مهمی نظیر نفت و گاز، پتروشیمی، تأسیسات انتقال گاز و …، اهمیت زیادی دارد. ساختار لوله های فولادی بدون درز به گونه ای است که حداکثر مقاومت و استحکام را برای خطوط پایپینگ فراهم می سازند.

انواع لوله مانیسمان در حال حاضر در صنایع تولید لوله و اتصالات فولادی در حال تولید هستند و یکی از انواع لوله کربن استیل شناخته می شوند. روش تولید لوله مانیسمان یا لوله فولادی بدون درز بسیار ساده است. این لوله ها به صورت نورد گرم تولید می شوند بنابراین این دوام بالایی برخوردار هستند. انواع لوله مانیسمان صنعتی، بهترین گزینه برای نصب در تأسیساتی هستند که برای انتقال سیالات مختلف در فشار و دمای بالا راه اندازی می شوند.

فروش ورق اکسین , ورق اکسین , ورق گالوانیزه

خرید ورق گالوانیزه , قوطی آهنی , فولاد صنعتی

مروری بر روش تولید لوله مانیسمان صنعتی : 

لوله فولادی بدون درز یا لوله مانیسمان تحت فرآیند صنعتی نورد گرم و با استفاده از یک شمش فولادی تولید می شود. شمش مورد نظر برای تولید لوله به داخل یک کوره وارد می شود و تا دمای معین گداخته می شود. سپس یک حفره در ابتدای شمش ایجاد می گردد و همین مرحله، آغازی برای تولید یک لوله فولادی توخالی می باشد.

همزمان با ورود یک مته به داخل شمش فولادی و سوراخ کردن آن، شمش فولادی به صورت رول، پیچیده شده و تحت فرآیند کشش قرار می گیرد. هنگامی که فرآیند حفر سوراخ به پایان رسید، لوله در داخل محفظه آب سرد غوطه ور می شود تا خنک گردد. در این مرحله، استانداردهای تعیین قطر داخلی و خارجی و همچنین ضخامت لوله مانیسمان بسیار مهم است. لوله تولید شده در این مرحله مجدداً به کوره منتقل می شود تا اکسیدهای آهن و سایر ناخالصی های لوله حذف شده و ابعاد لوله از نظر ضخامت نیز تنظیم شود. محصول نهایی برای انجام مراحل کنترل کیفیت وارد مراحل بعدی می گردد.

ورق مبارکه , لوله درزدار , آهن صنعتی

آهن آلات صنعتی , آهن آلات ساختمانی

انواع لوله مانیسمان علاوه بر صنایع پتروشیمی در بخش های دیگر صنعتی نظیر پایپینگ ساختمانی، سیستم های هیدرولیکی، انتقالات سیالات گازی و مایع و همچنین میعانات صنعتی به کار می روند. این لوله ها برای شرایط عملیاتی فشار قوی طراحی شده اند.

خرید و فروش انواع لوله فولادی و لوله مانیسمان :

انواع لوله مانیسمان ( لوله فولادی بدون درز ) برای نصب در تأسیسات لوله گاز، انتقال سیالات مایع و مشتقات نفتی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی طراحی شده اند. این لوله ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. این لوله ها تحت استانداردهای پتروشیمی، API5L، و API-GR B و همچنین استاندارد ASTM ساخته می شوند. بر اساس استاندارد لوله فولادی بدون درز، API، این لوله ها در دو سطح متفاوت تولید می شوند که باید با استانداردهای PSL1 و PSL2 سازگار باشند.

انواع لوله مانیسمان از نظر گرید تجاری شامل گریدهای ۲۰، ۴۰ و ۸۰ بوده که با نماد SCH40 و SCH80 نمایش داده می شوند. در بازار لوله های نفت و گاز، انواع لوله بدون درز فولادی با عناوین اختصاری به فروش می رسند. این لوله ها در دسته انواع لوله آلیاژی قرار می گیرند.

قیمت خرید و فروش لوله مانیسمان صنعتی با توجه به وزن، ابعاد و ضخامت، قطر لوله و طول شاخه آن تعیین می گردد. نوسان قیمت های جهانی فولاد و همچنین قیمت نهایی کارخانه نیز در قیمت خرید لوله مانیسمان تأثیر دارند.

در حال حاضر، مجموعه تخصصی مهزیار  صنعت با هدف تأمین انواع لوله فولادی بدون درز ، به عنوان یک مرکز جامع مقاطع فولادی و آلیاژی در ایران مشغول فعالیت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید لوله فولادی بدون درز برای تأسیسات نفت و گاز و یا آگاهی از آخرین قیمت لوله A106 GR B می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه