لهستان بزرگترین مشتری اروپایی نفت ایران می‌شود

فولاد آلیاژی
کاهش ۳ هزار و ۳۸ مگاواتی پیک مصرف برق
شهریور ۲۲, ۱۳۹۵
پیشنهاد دو شرکت ایرانی برای توسعه آزادگان جنوبی زیر قیمت توتال
شهریور ۲۳, ۱۳۹۵

لهستان بزرگترین مشتری اروپایی نفت ایران می‌شود

فولاد آلیاژی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در حال حاضر روزانه حدود  ۲ میلیون ۲۰۰ هزار بشکه از نفت خام ایران به مشتریان سنتی و جدیدش صادر می شود.

براساس گفته های سید محسن قمصری مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه از نفت ایران به طور روزانه با نفتکش‌های اروپایی به مقاصد اروپا صادر می شود که این رقم ممکن است با افزایش تولید نفت ایران و همچنین وجود تقاضای این بخش از مشتریان نفت ایران افزایش یابد.

ظاهرا یکی از مشتریان جدید نفت ایران کشور لهستان است که قرارداد خرید نفت خام از ایران را در تیرماه سال جاری با خرید یک محموله ۲ میلیون بشکه ای اجرایی کرد.

طبق اطلاعات کشتیرانی و اعلام منابع بازرگانی، یک نفتکش غول پیکر حامل نفت خام ایران به سوی پایانه نفتی گدانسک لهستان در تیرماه سال جاری حرکت کرد.

پایانه گدانسک ظرفیت تخلیه بار نفتکشهای غول پیکر را ندارد، اما به گفته برخی منابع، محموله نفتی یاد شده به نفتکشهای کوچکتر منتقل و سپس در این پایانه تخلیه شده است.

شرکتهای پی کی ان اورلن و لوتوس، دو پالایشگر بزرگ نفت در لهستان، اعلام کردند که به فراوری نفت خام تولیدی ایران در پالایشگاه‌های خود علاقمند هستند.

اخیرا نیز معاون مدیرعامل شرکت پالایشی لوتوس در اظهاراتی گفته است این پالایشگر لهستانی پس از دریافت نخستین محموله نفتی از ایران در ماه گذشته میلادی، ممکن است یک قرارداد بلند مدت برای واردات نفت خام با جمهوری اسلامی امضا خواهد کرد.

لهستان بیشتر نفت و گاز مورد نیاز خود را از روسیه وارد می کرد که با واردات نفت خام خود از ایران قصد دارد وابستگی پالایشگاه‌های خود را از نفت خام روسیه بکاهد.

منبع: فارس نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>