ورق های فولادی نورد گرم شده
انواع فولاد های نورد شده
آوریل 13, 2019
گالوانیزاسیون
حداکثر ضخامت پوشش گالوانیزه
آوریل 16, 2019

قوانین جوشکاری

جوشکاری

اکثر آلیاژهای ارائه شده توسط مهزیار فولاد مواد با کارایی بالا هستند و برای جوشکاری در محیط های متناسب استفاده میشوند.

به طوری که  نیاز به جوشکاری با مراقبت و روش های کنترل‌شده دارند تا اطمینان حاصل شود که ویژگی‌های هر یک  از این آلیاژ ها برای استفاده خاص حفظ می‌شود.

مشخصات جوشکاری این آلیاژها به طور کلی رضایت‌بخش است چون از تکنیک‌های صحیحی برای هر گرید استفاده می‌شود و هم خواص مکانیکی و هم خواص ساختاری آن را تضمین می‌کند. هر گروه از آلیاژها الزامات و ویژگی‌های متفاوتی دارند.

لازم است برای هر آلیاژ  به دستورالعمل ایمنی سازنده مربوطه مراجعه شود تا اطمینان حاصل شود که آلیاژها به طور ایمن جوش داده می شوند.

با این حال، اغلب دستورالعمل‌های ایمنی برای فلزات مشابه هستند و نیاز به مراقبت دارند از جمله :

استفاده از تجهیزات الکتریکی

تهویه مناسب و استخراج هنگام جوشکاری

و توصیه می شود که PPE همیشه حضور داشته باشد.

قوانین جوشکاری :

۱- تولیدگنندگان همچنین باید یک ناحیه تمیز از هر نوع فولاد کربنی داشته باشد و این ابزار ترکیبی نیستند.

۲- ضروری است که مواد اولیه تمیز، آزاد از اکسید و ترجیحا در محلول آنیل شده به عنوان اثر سرد بیش از حدجوش داده شوند، که بیشتر از ۷ – ۱۰ % می‌تواند منجر به ترک در جوش یا haz  در برخی از آلیاژها شود.

۳- توصیه می شود برای بدست آوردن تناسب خوب با حداقل ناهماهنگی ، ماشینکاری و پیاده سازی قوی ضورت گیرد که میتواند این فرایند را تسهیل کند.

۴- آماده‌سازی را می توان با استفاده از فرآیندهای سرد مثل برش، اره، ماشین کاری، سنگ زنی یا برش با آب انجام داد، برای جلوگیری از هر گونه آلودگی و حذف هر گونه پسماند مایع با احتیاط عمل کنید

۵-اگر هر گونه خراش و یا آسیبی روی سطح جوش وجود داشته باشد، باید به طور مناسب با فلز تمیز پوشانده شود

۶- تمیز کردن پس از جوش برای حذف هر مقیاس اکسید بسیار سودمند است و در صورت امکان برای آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی انجام گیرد. روش های مناسب عبارتند از غوطه وری، رطوبت زدایی .

۷-هرگونه تعمیرات نیز باید از یک روش جوش متناسب با شرایط استفاده شود تا اطمینان حاصل گردد که نقص قبل از جوشکاری کاملا برداشته شده .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *