فولاد آلیاژی
فروش انواع فولادهای آلیاژی
دسامبر 5, 2018
ورق ضد سایش
خرید و فروش ورق های ضد سایش فولادی
دسامبر 9, 2018

فولاد میکرو آلیاژی

فولاد میکروآلیاژی

فولاد میکروآلیاژی

فولاد میکروآلیاژی نوعی از فولاد آلیاژی است که حاوی مقدار کمی از عناصر آلیاژی (۰٫۰۵ تا ۰٫۱۵ درصد)، از جمله نایوبیوم، وانادیوم، تیتانیوم، مولیبدن، زیرکونیم، بور و فلزات نادر خاکی است. آنها برای اصلاح میکروارگانیسم عناصر یا تسهیل سخت شدن رسوب استفاده می شوند.

از لحاظ عملکرد و هزینه، فولادهای میکروآلیاژی بین فولاد کربن و فولاد آلیاژپایین هستند. مقاومت آنها بین ۲۷۵ تا ۷۵۰ مگاپاسکال (۴۰ و ۱۱۰ کیلوگرم) بدون حرارت است. جوش پذیری خوبی دارند و حتی می توانند با کاهش میزان کربن از نظر استحکامی بهبود یابند. طول عمر، کرنش و مقاومت در برابر سایش این  نوع فولاد نسبت به فولادهای مقاوم در برابر حرارت بالاتر است. از جمله معایب آن ها این است که انعطاف پذیری و چقرمگی این فولاد به اندازه فولادهای ملایم (Q & T) خوب نیست. همچنین این فولاد ها باید به اندازه کافی گرم شوند تا تمام آلیاژها محلول شوند؛ پس از تشکیل، مواد ۵۴۰ تا ۶۰۰ درجه سانتیگراد (۱،۰۰۴-۱،۱۱۲ درجه فارنهایت) را باید به سرعت خنک کنند.

فولاد میکروآلیاژی برای سرد شدن به اندازه ی فولادهای کربن به کار سخت نیاز ندارند . در نتیجه این ویژگی منجر به انعطاف پذیری بیشتر می شود. از فولادهای میکروآلیاژی داغ شده می توان در حالت هوای سرد استفاده کرد. اگر از خنک کننده کنترلی استفاده شود، مواد می توانند خواص مکانیکی شبیه به فولاد Q & T داشته باشند. کارایی بهتر فولاد Q & T به دلیل سختی یکنواخت تر و ساختار فریت-پرلیت آن است.

فولادهای میکروآلیاژی ملایم و نرم نیستند، ولی آنها در معرض ترک خوردگی قرار نمی گیرند، و نیازی نیست که آنها را درست کنید و یا فشار را کاهش دهید. با این حال، آنها از طریق سخت شدن بدست می آیند و یک هسته نرم مانند فولاد نرم و ملایم ندارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>