فولاد های spk
فولاد  SpK
ژانویه 22, 2019
تیرآهن هاش
تاریخچه تیر آهن و هاش
ژانویه 24, 2019

فروش قوطی و پروفیل های صنعتی

قوطی و پروفیل­ های صنعتی

ابعاد و کاربرد قوطی صنعتی:

قوطی و پروفیل­ های صنعتی در مقایسه با قوطی­ هایی که در مصارف ساختمانی بکار برده می­شوند دارای ضخامت بالاتری هستند و در شکل­ های مربع یا مستطیل وجود دارند ابعاد قوطی­ های مستطیل شکل ۵۰۰*۳۰۰ و ابعاد نوع مربع شکل آن ۵۰*۳۰ می باشد.  قوطی و پروفیل­ های صنعتی بسته به اینکه برای چه مصارفی ساخته می ­شوند ضخامت و ابعاد متفاوتی دارند. با توجه به نوع باری که روی سازه قرار گرفته ضخامت پروفیل و قوطی­ های صنعتی متفاوت است حداکثر ضخامت آن­ها ۱۵ میل و حداقل آن ۲ میل می­باشد. کاربرد پروفیل های ضخامت بالا در ساخت و ساز اسکلت ساختمان و ساخت استراکچر های صنایع نفت و گاز می باشد. همچنین این قوطی­ ها در ساخت پل­ های عابر پیاده، اسکلت ماشین آلات صنعتی، ستون­ های نگهدارنده ساز­­های صنعتی، سازهای فضایی مورد استفاده قرار می­گیرند.

این شرکت انواع مختلف قوطی و پروفیل­ های صنعتی به شکل شاخه های ۶ متری و ۱۲ متری در سایز و اندازه­ های مختلف را برای صاحبان صنایع تامین می­کند.

 

قوطی صنعتی:

با رشد ساختمان سازی و گسترش ساخت و ساز ها تجهیزات و ابزارآلات ساختمانی نیز پیشرفت کردند.که یکی از این موارد پروفیل صنعتی می­باشد. یک از انواع پروفیل­ های موجود در بازار که مصارف مختلفی دارد قوطی صنعتی می­باشد. این قوطی­ ها از با جنس ها و اشکال مختلفی تولید می شوند فلزات زیادی در تولید قوطی های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد اما بیشترین قوطی­ هایی که در بازار استفاده می شوند.شامل : قوطی­ های استیلی، قوطی­ های آهنی و قوطی­ های آلومینیومی می­باشند. اشکال قوطی­ های صنعتی معمولا به صورت جعبه ای و چهارگوش می­باشد. با توجه به مصرف و کاربردی که این قوطی­ ها دارند ابعاد آن ها متفاوت است اما بیشتر در شاخه­ های ۶ متری و ۱۲ متری موجود می­باشند.

باکس (box) یا قوطی که در جنس های مختلفی مانند: آهنی، استیلی و آلومنیومی وجود دارد در واقع پروفیلی است که به صورت جعبه ­های مربع شکل ساخته شده است. پر کاربرد ترین قوطی­ هایی که در مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می­گیرد. قوطی­ های صنعتی آهنی هستند قوطی­ های آهنی بسته به اینکه برای چه کاری استفاده می شوند در دو اندازه ی ۱۲ متری و ۶ متری ساخته می­شوند.

 

مشخصات قوطی و پروفیل آهنی :

طول و عرض قوطی­ های صنعتی می­تواند شامل طیف بسیار گسترده­ای باشد.که بیشترین حد آن ۵۰۰*۵۰۰ است که به صورت مربع نیم متری است . و کمترین طولی که یک قوطی صنعتی می­تواند داشته باشد مربعی ۱*۱ سانتی متری است.

یکی از ویژگی های بارز قوطی­ های آهنی که اصطلاحا به آن گوشت پروفیل گفته می­شود ضخامت آن ها است. قوطی­ های آهنی که ضخامت های ۵٫۱ میل تا ۶٫۰ میل دارند را قوطی مبلی یا قوطی آهنی سبک می­گویند. اما قوطی-های آهنی در ضخامت­ های بسیار گسترده ای وجود دارند. وزن پروفیل­ ها بستگی به ضخامت آن ها دارد هر چه ضخامت پروفیل­ ها بیشتر باشد وزن آن­ها نیز افزایش می ­یابد و به همان میزان نیز قیمت بالاتری پیدا می­کنند. قوطی­ های صنعتی دارای ضخامت ۶ میلی هستند. اما ضخامت قوطی هایی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می­­گیرند ۲ تا ۳ میل است.

اما  قوطی­ هایی با ضخامت بین ۰/۶ میل تا ۱/۵ میل را قوطی سبک یا قوطی مبلی می­ نامند. قوطی ­های ساختمانی به نسبت ضخامتی برابر با  2تا ۳ میل دارند . قوطی­ های صنعتی نیز دارای ضخامت بیشتر از ۴ میل هستند. وزن پروفیل به ضخامت پروفیل بسیار وابسته بوده و هر چقدر ضخامت قوطی بیشتر باشد وزن آن نیز بیشتر می شود. و متناسب با آن هزینه آن نیز افزایش می­یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *