چدن داکتیل
چدن داکتیل چیست؟
دسامبر 3, 2018
لوله های استیل ضد زنگ
معایب و مزایای لوله های استیل ضد زنگ
دسامبر 4, 2018

فرآیند تولید لوله های فولادی

 لوله های فولادی

 لوله های فولادی

بدون خط لوله، تمدن ما به سرنوشت وحشتناکی می رسد. لوله های فولادی به دو روش تولید می شوند ، یکی بدون درز و دیگری درزدار به این معنی که یک درز جوش داده شده در طول خود دارد. هر کدام از این روش ها برای کاربردهای متفاوتی مناسب هستند.

لوله های بدون درز معمولا وزن کمتری دارند و دیوارهای نازک تر دارند. آنها برای دوچرخه ها و مایعات حمل شونده استفاده می شوند. لوله های درزدار سنگین تر و سخت تر هستند . آنها برای چیزهایی مانند انتقال گاز، لوله برق و لوله کشی استفاده می شوند. به طور معمول ، این لوله ها در مواردی استفاده می شود که لوله تحت فشار زیاد قرار نگیرد. ویژگی های خاص لوله را می توان در طول تولید کنترل کرد. به عنوان مثال، قطر لوله اغلب بسته به نحوه استفاده از آن تغییر می یابد. این لوله ها در قطر های خیلی کوچک برای ایجاد سوزن های زیر پوستی ، و در قطر های بالا برای انتقال گاز در سراسر یک شهر استفاده می شود . ضخامت دیواره لوله همچنین می تواند کنترل شود. اغلب نوع فولاد نیز بر قدرت و انعطاف پذیری لوله تاثیر می گذارد. دیگر ویژگی های قابل کنترل شامل طول، مواد پوشش، و نوع اتصال پایانی هستند.

لوله بدون درز با استفاده از فرآیندی تولید می شود که یک ورق جامد را به شکل استوانه ای گرم می کنند و سپس آن را رول می دهند تا آنکه کشش و خم شده باشد. از آنجا که مرکز توخالی شکل گرفته است، نقطه ای از سوراخ یک گلوله شکل از طریق وسط استوانه در حال چرخش است. به طور معمول یک مقدار روغن برای لوله های فولادی در انتهای خط تولید اعمال می شود. این کار به محافظت از لوله کمک می کند. در حالی که این جزء محصول نهایی نیست، اسید سولفوریک در مرحله تولید برای تمیز کردن لوله استفاده می شود.

لوله های فولادی با دو فرآیند متفاوت ساخته می شوند. روش تولید کلی برای هر دو پروسه شامل سه مرحله می شود.
اول، فولاد خام به یک فرم عملی تر تبدیل می شود. بعدا لوله بر روی خط تولید تشکیل می شود. در نهایت، لوله برش داده شده و برای پاسخگویی به نیازهای مشتری اصلاح می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *