لوله استیل
تاریخچه ساخت لوله استیل
نوامبر 28, 2018
لوله های مانیسمان بدون درز
لوله مانیسمان بدون درز
دسامبر 2, 2018

شیت پایل فولادی

شیت پایل های فولادی

شیت پایل های فولادی ، بخش‌هایی از صفحات ورق با یال‌های متصل به هم هستند. که به زمین هدایت می شوند تا ضریب حفظ خاک و پشتیبانی حفاری را فراهم کند. شیت پایل ها معمولا از فولاد ساخته می شوند، اما همچنین می توانند از چوب یا بتن تقویت شده ساخته شوند.
شیت پایل معمولا برای نگهداری دیوارها، احیاء زمین، ساختارهای زیرزمینی مانند پارک ها و زیرزمین ها، در مکان های دریایی برای حفاظت از رودخانه ها، ساحل، کافه ها و غیره استفاده می شوند.

انتخاب شیت پایل ها به فاکتورهایی مانند موارد زیر بستگی دارد:

  • نوع کار، به عنوان مثال: آیا آن کار دائمی یا موقت است؟
  • شرایط محیطی
  • عمق مورد نیاز شیت پایل ها
  • نقاط خمشی درگیر
  • ماهیت ساختاری زمین
  • نوع حفاظت مورد نیاز

شیت پایل های فولادی

فولاد معمول ترین شکل شیت پایل است، زیرا مقاومت آن در برابر فشارها، بسیار زیاد است و می تواند به وسیله جوشکاری یا پیچ و مهره ثابت و محکم گردد.
چهار نوع اساسی از شیت پایل های فولادی وجود دارد.

 

بخش های عادی

شیت پایل ها شامل ستون‌های Larssen و Frodingham هستند که سیستم‌هایی از ستون‌های فولادی به‌هم‌پیوسته هستند. شیت پایل ها جهت تامین نیروی مناسب برای وزن کم طراحی شده‌اند.
سیستم متصل کردن آنها به صورت پین است که متصل کردن را سریع و تسهیل می کند.
انبساط شیت پایل فولادی لارسن به دلیل شکل یکنواخت خود قوی تر و راحت تر می باشد. شیت پایل فوردینگرام  معمولا به صورت جفت قفل می‌شود، که آن‌ها را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند تا کنترل  را انجام دهند.

 

بخش های زاویه دار

اینها شیت پایل هایی هستند که درهم قفل شده‌اند و منجر به تشکیل حفره های سلولی می‌شوند که ممکن است از موادی از قبیل سنگریزه و صخره‌های کوچک پر شوند.

 

بخش های جعبه ای

شیت پایل های فولادی توسط دو یا چند بخش تشکیل می شوند و وقتی که بارهای سنگین و لحظات خم شدن زیاد پیش می آید قابلیت انعطاف  هستند و قابلیت تحمل بار سنگین را فراهم می سازند.

 

بخش های کامپوزیت

این ها عموما در حفاظت از بار استفاده می‌شوند که در آن گشتاورهای خمشی بزرگ و بار‌های محوری سنگین پیش‌بینی شده‌اند. یک دسته کامپوزیت معمول، یک بخش فودینگرام دوتایی است که به  یک میله تنها متصل شده‌است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *