سرمایه‌گذاری مشترک ایران و ایتالیا برای تولید شیرآلات هوشمند صنعت نفت

جریمه صنعتگران به دلیل نقص در استعلام از سازمان امور مالیاتی/ بار زیان بیمه‌ها بر شانه تولید
شهریور ۱۳, ۱۳۹۵
رکود شدید گریبانگیر صنعت فولاد/ ظرفیت تولید کارخانه‌‌ها غیراقتصادی است/ نگرانی از کمبود سنگ آهن در آینده
شهریور ۱۳, ۱۳۹۵

سرمایه‌گذاری مشترک ایران و ایتالیا برای تولید شیرآلات هوشمند صنعت نفت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان گسترش، باباخانی رئیس هیات مدیره یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان گسترش گفت: همزمان با سال اقتصاد مقاومتی، نخستین کارخانه ساخت انواع شیرآلات کنترلی و هوشمند صنایع راهبردی نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع سنگین با صرف ۴ میلیون یورو هزینه ارزی و ١٩٠ میلیارد ریال در شهرک صنعتی شمش آباد آماده بهره بردارى است.

وی افزود: این کارخانه با سرمایه گذاری خارجی و مشارکت ایران و دو شرکت معتبر آلمانی و ایتالیایی ضمن انتقال تکنولوژی طراحی و با تاکید بر استفاده از حداکثر توان داخلی قطعه سازان قادر است در سال اول حدود ۶۰ میلیون یورو انواع شیرآلات کنترلی در ابعاد  و اندازه های مختلف تا ۵۶ اینچ و مطابق با استانداردهاى اروپایى و با کاربردهاى مختلف تولید کند.

باباخانی با بیان اینکه تا پیش از این، تمام نیاز داخل از طریق واردات تأمین می‌شد، گفت: تولید این میزان شیرآلات کنترلی در داخل، سالانه حدود ۳۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در پی خواهد داشت و میزان وابستگی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع سنگین به واردات این تجهیزات حساس و راهبردی به میزان زیادی کاهش می یابد.

به گفته وی، با راه اندازی این کارخانه برای حدود ۴٠٠ نفر از متخصصان و جوانان جویای کار کشور به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال مولد ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: این مجموعه که اولین کارخانه تولیدکننده شیرآلات کنترلی در این سطح از انتقال تکنولوژی در ایران و منطقه نفت خیز خلیج فارس محسوب می شود، قادر است سطح کیفی کارخانه های قدیمی تولید شیرآلات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور را ارتقاء دهد و  محصولات آنها را استانداردسازی کند.

باباخانی، بومی سازی فناوری نوین تولید این محصولات و امکان صادرات حدود ۲۰ درصد محصولات تولیدی، گارانتی محصولات به میزان شش ماه بیشتر از کارخانه مادر این مجموعه در ایتالیا و خدمات پس از فروش سریع و گسترده و ارزان به مدت ۱۰ سال را از دیگر مزایای احداث این کارخانه در کشور عنوان کرد.

وی تأکید کرد: شیرآلات کنترلی ساخت کارخانه نیک گستر به عنوان بخشی از قطعات حساس صنایع نفت و گاز و پتروشیمی شناخته می شوند و می توانند نقش مهمی در تسریع پروژه های در حال اجرا و همچنین کاهش زمان تعمیرات در دوره بهره برداری داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *