رییس هیات عامل ایمیدرو در دومین کنفرانس متال بولتن در ایران، از سرمایه گذاران خارجی خواست از مزیت های کشورمان برای توسعه صنعت فولاد استفاده کنند.

خرید و فروش لوله های آلومینیوم ( آلومینیوم آلیاژی )
مهر ۶, ۱۳۹۵
نبشی با آلیاژ ST37 ، نبشی با آلیاژ ST52 فروش کلیه نبشی های صنعتی و ساختمانی با ضخامتها و سایز های مختلف ، همینک در مهزیار فولاد
صادرات ۱.۰۸۷ میلیون تنی فولاد خوزستان در ۸ ماهه ۲۰۱۶
مهر ۶, ۱۳۹۵

رییس هیات عامل ایمیدرو در دومین کنفرانس متال بولتن در ایران، از سرمایه گذاران خارجی خواست از مزیت های کشورمان برای توسعه صنعت فولاد استفاده کنند.

ورق آلیاژی

ورق میلگرد میلگرد آجدار ورق مبارکه ورق اکسین

دنیای معدن

مهدی کرباسیان که به عنوان سخنران نخست این کنفرانس در سالن همایش های هتل عباسی اصفهان و در جمع مدیران شرکت های بین المللی فولاد و زنجیره وابسته سخن می گفت، تصریح کرد: بهره گیری از منابع معدنی و انرژی و همچنین وجود دریاهای آزاد، نیروی انسانی تحصیل کرده و امنیت بالای ایران، از جمله مزیت های سرمایه گذاری برای تولید محصولات صنایع معدنی به ویژه فولاد است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه پیشتر در کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره وضعیت صنعت فولاد ایران سمینار برگزار و تحلیل ارایه می شد، اظهار داشت: امروزه به سبب ارتقای جایگاه و نقش ایران در منطقه و جهان، این رویداد با حضور شرکت های معتبر و سرمایه گذاران در داخل کشور برگزار می شود و برگزاری کنفرانس آهن و فولاد متال بولتن در ایران را از نتایج و ثمرات برجام برشمرد.
وی شرایط کنونی را حاصل برنامه های دولت دانست و گفت: با حضور سرمایه گذاران در ایران، علاوه بر اینکه ما به رشد تولید و اشتغال، درآمدزایی و … می رسیم شرکت های سرمایه گذار نیز از اقدام خود به منفعت متقابل دست می یابند.
رییس هیات عامل ایمیدرو با پیش بینی تولید ۱۷ میلیون تن فولاد در ایران در سال ۹۵ و.بیان اینکه رسیدن به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن در سال ۱۴۰۴ (۲۰۲۵میلادی)، عملی و قطعی است، افزود: امتیازات فوق در کنار ایجاد ارزش افزوده بالا و ارتقای بهره وری در ایران، مسیر را برای تحقق آن هدف هموار کرده است.
وی میزان ذخایر سنگ آهن کشور را حدود ۳ میلیارد تن اعلام کرد و افزود: با اجرای برنامه جدی اکتشافی، نزدیک به ۴۰۰ میلیون تن ذخیره جدید به منابع سنگ آهن کشور افزوده شده است که تنها ۲۵۰ میلیون تن این رقم به ناحیه سنگان اختصاص دارد.
وی افزود: با ادامه برنامه اکتشاف، در یک سال آتی شاهد معرفی ذخایر جدید سنگ آهن در مقیاس های بزرگ خواهیم شد.
راه اندازی فرآوری سنگ آهن کم عیار
کرباسیان درباره به کار گیری روش های نوین فرآوری سنگ آهن گفت: در ماه های آینده، طرح مشترک ایران و اکراین برای تولید سنگ آهن از مواد کم عیار راه اندازی می شود که این امر نمونه ای برای پروژه های جدید خواهد شد و در نقاط مختلف معدنی کشور به اجرا گذاشته می شود.
برنامه ۴۸ میلیون تنی کنسانتره و گندله
رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین خبر از رسیدن ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن در ایران به ۴۷ تا ۴۸ میلیون تن داد و گفت: در سال آینده، میزان ظرفیت تولید گندله سنگ آهن نیز به حدود ۴۸ میلیون تن می رسد.
وی به ارایه بخشی از طرح های افزایش ظرفیت فرآوری سنگ آهن اشاره کرد و افزود: در ناحیه معدنی سنگان پروژه های در دست اجرا دارد که با اتمام آن ها ۱۷٫۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله به ظرفیت فرآوری سنگ آهن افزوده می شود.
کرباسیان درباره میزان سرمایه گذاری لازم برای تحقق اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و اظهار داشت: برای تحقق اهداف این حوزه به ۵۰ میلیارد دلار سرمایه نیاز است که با توجه به مزیت های ایران، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم شده است.
وی درباره تقاضای شرکت های بزرگ چینی برای سرمایه گذاری در ایران گفت: شرکت های بزرگ از چین، خواهان سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد دلاری در ایران شده اند که ۳۰ میلیارد دلار از این رقم مربوط به توافق دو دولت است و ۱۰ میلیارد دلار آن بین بانک های دو کشور توافق شده است.
رییس هیات عامل ایمیدرو در عین حال گفت: ارایه اطلاعات صحیح و لازم به سرمایه گذاران خارجی و اصلاح برخی از قوانین از ضرورت های جذب سرمایه محسوب می شود.
کرباسیان افزود: تامین و توسعه زیرساخت ها در امور بندر، جاده، آب و برق و همچنین پایین آوردن قیمت تمام شده از نیازهای اولیه جذب سرمایه است که این امر در حال پیگیری و اجرا است.منبع: دنیای معدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>