فرایند گالوانیزه
فرایند گالوانیزه کردن
اکتبر 17, 2018
سازه های فولادی
مزایای سازه های فولادی
اکتبر 21, 2018

روند پردازش ورق فولاد روغنی

Steel Coils In a Factory. Scanned from 6x7 chrome.

تراشیدن و تمیز کردن فولاد یک روش پردازش سطح فلز است که برای حذف ناخالصی های سطح مانند زنگ زدگی و کربن باقیمانده از کربن داغ شده روی سطح استفاده می شود. ورق های فولادی در وان های سیال از اسید هیدروژن کلرید، برای حذف ناخالصی ها از سطح فولاد، غرق می شود.
تکه تکه کردن و روغنی کردن محصولات فولادی نورد گرم را از روش های مختلفی انجام می دهند. ورق های تخت، زاویه دار، لوله و مواد ابزار صنعتی همه از این روش روغنی می شوند.

 مرور کلی از فرآیند روغنی کردن ورق های فولادی:

بارگیری و بارگذاری:

ابتدا با جدا کردن ورق های فولادی از روی هم، مواد در هر ردیف به صورت ورق  به ورق به دقت روی ورق های دیگر مالیده می شوند. همه ی ورق ها از یکدیگر جدا میشوند تا اطمینان حاصل شود که سیال اسیدی به همه ی قسمت های این ورق ها می رسد.

تمیز کردن:

در مرحله بعد ورق ها در یک تمیز کننده بسیار قلیایی (هیدروکسید سدیم) قرار می گیرند تا خاک و روغن از سطح فلز حذف شود.بعد از شستشو ، ورق های فولادی در دو تانک به طور کامل شستشو داده می شوند تا پاک کننده را از مواد جدا کرده و  P-H  را قبل از تراکم کاهش دهد.

سیکل:

پس از آنکه رطوبت، زنگ زدگی و خوردگی از سطح محصول جدا شد، مدت زمانی طول می کشد تا ورق های فولادی در اسید هیدروکلریک (HCI) غوطه ور شود.

شستشو:

پس از آن، قفسه ها در دو مخزن شستشو داده می شود تا اسید هیدروکلریک را از سطح ماده حذف کند.

تمیز کردن:

ورق ها به پاک کننده قلیایی بازگردانده می شوند تا کاملا باقی مانده هر گونه مخلوط اسیدی که ممکن است روی سطح فولاد باشد از بین برود.

شستشوی نهایی:

مخزن نهایی شستشو همه ی مواد اضافی باقیمانده را از سطح ورق های فولادی پاک می کند.

روغنی کردن:

پس از آن در یک محلول روغن خاص قرار می گیرد تا سطح ورق های فولادی کاملا پوشش داده شود.سپس مجدد رول و بسته بندی می گردند .

 

شرکت مهزیار فولاد صنعت ، تامین کننده کلیه ورق های روغنی در سایز و ضخامت های مختلف در ایران .

شماره تماس : ۴۴۴۴۹۱۰۱ -۰۲۱ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *