رشد ۴٫۶۷ درصدی قیمت مس کاتد فملی

لوله های مبلی
تامین کننده کلیه لوله های مبلی
ژوئن 9, 2018
پیشرفت فیزیکی ۹۴درصدی واحد فولادسازی بردسیر
ژوئن 11, 2018

رشد ۴٫۶۷ درصدی قیمت مس کاتد فملی

مس کاتد

به گزارش دنیای معدن، دیروز (یکشنبه ۲۰ خرداد)، تالارهای مختلف بورس کالای ایران درمجموع ارزشی به میزان ۲۳۴ میلیارد و ۴۷۴ میلیون تومان داشت. این معاملات در ۱۴۴ قرارداد منعقد شدند و از این میزان ۲۳۴ میلیارد و ۱۸۲ میلیون تومان آن به رینگ داخلی تعلق گرفت. همچنین، دیروز تالار صنعتی نیز بیشترین ارزش معاملات را به میزان ۱۶۹ میلیارد و ۸۷۱ میلیون تومان به خود اختصاص داد.
باارزش ترین محصول این تالار طی معاملات روز گذشته به مس کاتد شرکت ملی مس ایران (فملی) به میزان ۹۸ میلیارد و ۹۸۱ میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایانی ۳۲ هزار و ۹۹۳ تومان با حجم ۳۰۰۰ هزار تن با رعایت سقف رقابت ۱۰ درصدی، نقدی دادوستد شد. این در حالی است که مس کاتد فملی در روز معاملاتی گذشته خود (۱۳ خرداد) با قیمت ۳۱ هزار و ۵۲۰ تومان فروخته شده بود. بر این اساس، محصول حاضر، در جریان معاملات دیروز ۴٫۶۷ درصد افزایش قیمت داشته است.

تالار صنعتی/ رقابت در معاملات مس مفتول فملی، شمش ایرالکو، آهن اسفنجی فولاد سیرجان

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران در جریان معاملات دیروز، معامله یک هزار و ۱۶۵ تن مس مفتول، سه هزار تن مس کاتد و ۵۰۰ تن مس کم عیار را تجربه کرد. علاوه بر این، یک هزار تن سیمان، پنج هزار تن آهن اسفنجی و دو هزار تن شمش و بیلت آلومینیوم نیز در این تالار دادوستد شد.
باارزش ترین محصول این تالار طی روز گذشته به مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) به میزان ۹۸ میلیارد و ۹۸۱ میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایانی ۳۲ هزار و ۹۹۳ تومان با حجم ۳۰۰۰ هزار تن با رعایت سقف رقابت ۱۰ درصدی، توسط کارگزاری ارگ هومن به طور نقدی دادوستد شد.
گفتنی است، این محصول در روز معاملاتی گذشته خود (۱۳ خرداد) با قیمت ۳۱ هزار و ۵۲۰ تومان فروخته شده بود. بر این اساس، مس کاتد فملی دیروز ۴٫۶۷ درصد افزایش قیمت داشته است.
همچنین شمش آلومینیوم ایران (ایرالکو) دیروز نیز با قیمت ۱۲ هزار و ۱۲۳ تومان و ۱۵ درصد رقابت نسبت به قیمت پایه به ارزش ۱۸ میلیارد و ۱۸۴ میلیون تومان فروخته شد. مس مفتول شرکت ملی مس (فملی) نیز دیروز با رعایت سقف ۱۰ درصدی به قیمت ۳۴ هزار و ۱۴ تومان معامله شد. این محصول ۳۴ میلیارد و ۱۴ میلیون تومان ارزش داشت.
کم ارزش ترین محصول این تالار نیز به مس کم عیار سرباره G شرکت ملی مس ایران به میزان ۲۶ میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول هم به قیمت پایه کیلویی ۵۲ تومان و حجم ۵۰۰ تن به طور نقدی توسط کارگزاری سی ولکس فروخته شد.

 

منبع : دنیای معدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>