رشد ۱٫۵ درصدی سنگ آهن و تثبیت فولاد جهانی

لوله های ریز بار میلیمتری
خرید و فروش لوله های ریز بار میلیمتری ( مبدل حرارتی ، هیدرولیک ، مصارف صنعتی خاص )
مهر ۷, ۱۳۹۵
آهن آلات صنعتی تیر آهن سبک تیر آهن سنگین خرید وفروش آهن آلات ساختمانی خرید وفروش تیرآهن خرید وفروش تیرآهن و هاش ساخت تیر بلوک های ساختمانی ساخت تیر بلوک های صنعتی هاش سبک هاش سنگین
گزیده سخنان دکتر سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان
مهر ۸, ۱۳۹۵

رشد ۱٫۵ درصدی سنگ آهن و تثبیت فولاد جهانی

دنیای معدن – قیمت سنگ آهن در معاملات آتی روز چهارشنبه چین با رشدی ۱٫۵ درصدی مواجه شد. این در حالی بود که قیمت فولاد پس از افت در جلسه گذشته امروز به یک ثبات نسبی رسید. با وجود این معامله گران پیش بینی می کنند تقاضا برای سنگ آهن در آستانه تعطیلات یک هفته ای چندان سنگین نباشد.

به نقل از رویترز، معامله‌گران اعلام کردند در میان فاصله زیاد میان عرضه و تقاضای محموله‌های سنگ‌آهن، اکثر کارخانه‌های فولاد در آستانه تعطیلات جشن ملی چین به خوبی انبارهای خود را پر کرده‌اند.
بر اساس این گزارش هر تن سنگ‌آهن ماه ژانویه در بورس کالای دالیان با رشدی ۰٫۷ درصدی ۴۰۹ یوآن (۶۱ دلار) معامله شد. در بورس آتی شانگهای نیز قیمت هر تن میلگرد با اندکی تغییر به ۲۲۷۸ یوآن رسید.
نو پاور، مدیر اجرای شرکت فرتسکیو هفته گذشته در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد: ما در ۱۸ ماه گذشته شاهد دوره‌ای از ثبات در سنگ‌آهن بودیم و در آینده نیز تغییر خاصی را مشاهده نمی‌کنیم. در حالی که تقاضای سالانه فولاد چین در حدود ۸۰۰ میلیون تن ثابت باقی مانده است اما بازار همچنان قدرت خود را حفظ کرده است.
پس از سه سال افت،‌ قیمت سنگ‌آهن در سال جاری نزدیک به ۳۱ درصد رشد داشته اما این رشد اخیرا در محدوده ۶۰ دلاری متوقف شده است.
بر اساس TSI، قیمت هر تن سنگ‌آهن برای تحویل فوری به بندر تیانجین چین در روز سه‌شنبه با افتی ۰٫۴ درصدی به ۵۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.منبع: دنیای معدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>