در عرض ۴۸ ساعت آهن هزار تومان گران شد

Steel
Exported steel
جولای 31, 2018
لوله های API5L
لوله های سایز بالا استاندارد API5L
آگوست 1, 2018

در عرض ۴۸ ساعت آهن هزار تومان گران شد

قیمت اهن

قیمت آهن هزار تومن گران شد: اوضاع نابسامان اقتصادی سبب شده که قیمت ها مرتبا افزایش پیدا کند

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات گفت: کاهش ارزش پول کشور و نقدینگی سرگردان سبب شده که در کمتر از یک ماه گذشته شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت آهن باشیم ضمن آنکه افزایش قیمت دلار سبب شده که در ۴۸ ساعت گذشته شاهد افزایش هزار تومانی قیمت آهن باشیم.

محمد آزاد در خصوص افزایش قیمت آهن در روزهای اخیر گفت: اوضاع نابسامان اقتصادی سبب شده که قیمت ها مرتبا توسط تولیدکنندگان افزایش پیدا کند ضمن آنکه بورس کالا نیز در این افزایش قیمتها بی تاثیر نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات ادامه داد: صادرکنندگان کالای خود را مستقیما از تولیدکننده دریافت می کنند و کالایی که در بورس عرضه می شود انحصارا برای مصرف داخلی است اما معلوم نیست که بر چه اساس قیمت آن با نرخ جهانی محاسبه می شود در حالی که مصرف کننده ایرانی است و ریال پرداخت می کند.

وی گفت: خواسته ما این است که وزارت صنعت یک قیمت پایه تعیین کند و بعد آن را در تابلوی بورس عرضه کند. اکنون نیز قیمت پایه وجود دارد و مزایده انجام می شود اما هیچ کس نمی داند که چه مرجعی این قیمت پایه را تعیین کرده و بورس نیز از مسوولیت آن شانه خالی می کند.

آزاد ادامه داد: از طرف دیگر کاهش ارزش پول کشور و نقدینگی سرگردان سبب شده که در کمتر از یک ماه گذشته شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت آهن باشیم ضمن آنکه افزایش قیمت دلار سبب شده که در ۴۸ ساعت گذشته شاهد افزایش هزار تومانی قیمت آهن باشیم.

وی یادآور شد: این افزایش باعث می شود که ساخت و ساز کند شود و کارخانجاتی که مواد اولیه آنها فولاد و آهن است همچون لوازم خانگی و اتومبیل قیمت تمام شده کالای خود را بالا ببرند.

آزاد افزود: سوال من این است که مردم چقدر باید آمادگی افزایش قیمت داشته باشند؟ قرار است این تورم چند درصد شود؟ تاکجا قرار است قیمت آهن و فلزات افزایش پیدا کند؟ اینها سوالاتی است که خود ما نیز دنبال جواب آنها هستیم که دولت مردان بهتر است جواب آن را بدهند.

منبع : دنیای معدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *