خط «دی وی» آلیاژ در ذوب آهن اصفهان تا دوماه دیگر راه اندازی میشود

باید تولید فولاد کشور تا سال ۱۴۰۴ به ۵۰ میلیون تن برسد
مهر ۲۸, ۱۳۹۵
خریدار و فروشنده انواع لوله های مانیسمان هیدرولیک جهت سیستم های هیدرولیک
مهر ۲۸, ۱۳۹۵

خط «دی وی» آلیاژ در ذوب آهن اصفهان تا دوماه دیگر راه اندازی میشود

احمد صادقی پیش از ظهر سه شنبه، در مراسم انعقاد قرارداد خرید ریل ملی بین ذوب آهن و راه اهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: خط تولید ریل در ذوب آهن به مرحله صنعتی رسیده است.

وی بیان داشت: ما در بخش تولید ریل کامل شدیم و برای نخستین بار در کشور قرارداد خرید ریل ملی منعقد شد.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه سعی داریم همه مواد اولیه تولید ریل را در داخل ذوب آهن تولید کنیم، افزود: در همین راستا، سولفورزدایی را کامل انجام می دهیم و تا دو ماه آینده مقدمات راه اندازی خط DV آلیاژ مورد نیاز برای تولید ریل در ذوب آهن فراهم می شود.

وی بیان داشت: برای ۴۰ هزار تن تولید ریل ملی در ذوب آهن، بخشی از آلیاژ مورد نیاز وارداتی است و بخشی نیز از یزد خریداری شده است.

صادقی با بیان اینکه خط تولید ریل در ذوب آهن علاوه بر ریل، تولیدات دیگری نیز دارد، افزود: تولید تیرآهن بال پهن تا عرض ۳۰۰ و تیر آهن معمولی با عرض ۵۰۰ از دیگر تولیدات این خط است.

وی افزود: ذوب آهن در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی برای افزایش تولید برنامه دارد.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان وضعیت نامناسب صنعت فولاد در جهان اشاره کرد و افزود: برخی از کشورهای دنیا سعی بر تعطیلی برخی از صنایع فولادی دارد و ما نیز یا باید بمانیم یا تعطیل کنیم.

وی ادامه داد: برای ماندن تولید اقتصادی باید موردتوجه قرار گیرد و از این رو تزریق پودر زغال سنگ به کوره های بلند از جمله اقدامات انجام شده در ذوب آهن است.

صادقی با بیان اینکه ما بدنبال اقتصادی کردن تولیدات خود هستیم، افزود: حضور ذوب آهن در عرصه های بین المللی در بخش رقابتی از جمله برنامه های در دستور کار هست و تاکنون با توجه به برابری هزینه و درآمد موفقیت های خوبی را بدست آورده ایم.

وی همچنین به فعالیت های ذوب آهن پرداخت و گفت: در حال حاضر قراردادهای با حجم ۱۰ هزار و ۲۰ هزار تن را داریم و از این پس بهتر است دیگر برای ذوب آهن حاشیه درست نشود.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: برای حل مشکلات نقدینگی نیازمند زمان هستیم و چنانچه با این روند پیش برویم تا سه سال آینده مشکلات گذشته را جبران می کنیم.

منبع : دنیای معدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

//]]>