نبشی های استیل
پروفیل استیل
مارس 30, 2019
رول فولادی
انواع مختلف رول فولادی
آوریل 6, 2019

خرید و فروش نبشی فولادی

نبشی فولادی

نبشی فولادی نورد گرم دارای یک ساختار C شکل است که دارای شعاع داخلی ایده‌آلی است و برای انواع کاربردهای ساختاری ایده‌آل می‌باشد. شکل این محصول همچنین برای ایجاد استحکام و مقاومت اضافه‌ به نبشی های فولادی، زمانی ایده‌آل است که بار پروژه به صورت عمودی یا افقی باشد. به علاوه، این مقطع فولادی برای جوشکاری، برشکاری،ماشینکاری مناسب است.

 

کاربردهای نبشی فولادی نورد گرم :

نبشی فولادی نورد گرم در انواع مختلفی از کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله:

ساخت

تعمیرات

چارچوب ها

تریلر

و موارد دیگر

نبشی فولادی یک محصول چند منظوره است که در بسیاری از اندازه ها و ضخامت ها موجود است. مقطع آن به شکل مربعی C شکل است. بعضی از انواع نبشی های فولادی دارای لبه ای کوچک است که در راستای پشت مقطع قرار می گیرد که ساختار را سخت تر می کند، مانند لوله فولادی مستطیلی.  نبشی فولادی در مقایسه با سایر محصولات فولادی سازه ای، مانند تیر آهن I، سبک تر و کمی انعطاف پذیر است، هرچند که مقاومت کمتری دارد با این حال استحکام فولاد بهبود یافته است .

نبشی فولادی دارای کاربردهای زیادی است، که عمدتا ساختاری هستند، و در اینجا چند مثال معمولی از این کاربردها را عنوان میکنیم :

 

۱- دیوار

نبشی های فولادی اغلب در ساخت دیوارها برای چیزهایی مانند گاراژ، انبار، کارگاه و دیگر ساختمان های فلزی استفاده می شود، و در قاب بندی چوب به طور متداول  استفاده می شود.و به صورت عمودی از پایین دیوار تا بالا اجرا می شود و بار عمودی دیوار را تحمل میکند. در مقایسه با یک ستون چوبی، نبشی های فولادی می تواند مقدار بسیار بیشتری از وزن را پشتیبانی کند و بسیار سخت تر است، در حالی که تفاوت وزن بین ستون های چوب و نبشی فولادی ناچیز است. البته، نصب نبشی فولادی کار دشواری است چون به جوشکاری، پیچ کردن و … نیاز دارد.

 

۲- سقف

در سقف های سبک، نبشی فولادی می تواند به عنوان گریتینگ استفاده شود، که از لبه ی بام به سمت وسط سقف کشیده میشود، جایی که از عرشه سقف پشتیبانی می کند. با استفاده از نبشی فولادی به جای تیرهای چوبی، تیرچه ها می توانند کوچکتر و سبک تر باشند و در عین حال از وزن مشابه نیز پشتیبانی می کنند. در مقایسه با چوب، نبشی فولادی قوی تر و طولانی تر است و از طریق پوسیدگی، انقباض قارچی یا رطوبت آسیب نخواهد خورد. در سقف های سنگین، به نبشی فولادی اجازه می دهد تا شکاف های بین تیرچه ها را به هم متصل کند، به این ترتیب آنها را از هم جدا می کنند و نقطه اتصال را برای عرشه فولادی فراهم می کنند.

 

۳- قاب پنجره و درب

نبشی فولادی می تواند برای ایجاد قاب های امن برای پنجره ها و درها در هر دو ساختمان فلزی و چوبی استفاده شود. چهار قطعه با فاصله در هر طرف بریده می شوند و نبشی روی دیوار ، در، پنجره به کار برده میشود. این باعث می‌شود که یک سطح صاف ایجاد شود تا یک در یا پنجره نصب شود، و بسیار امن‌تر از فریم های ساخته‌شده با چوب است. از نبشی استیل اغلب برای ایجاد فریم برای درهای ضد آتش‌سوزی و همچنین در زیر زمین  استفاده می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *