قیمت ورق دریایی
فروش ورق دریایی GL-A و LR-A
بهمن ۲۸, ۱۳۹۷
انواع ورق روغنی
ورق روغنی و موارد کاربرد آن
بهمن ۳۰, ۱۳۹۷

خرید ، فروش و قیمت روزانه فولاد های Mo40 , 1.7225 , 4140 , 42crmo4

فولاد Mo40

فولاد Mo40 ، نوعی فولاد بسیار مقاوم و با ویژگی های کاربردی بسیار عالی است که برای ساخت آن دسته از تجهیزات صنعتی به کار می رود که تحت فشار یا ضربه و حرارت بالا قرار دارند. این نوع فولاد را جزو فولادهای آلیاژی با کیفیت بالا دسته بندی می کنند. در ترکیب شیمیایی اولیه تهیه این فولاد، عناصری مانند مولیبدن، کربن و کروم وجود دارد. جالب است بدانید فولاد Mo40 در استانداردهای مختلف با عناوین متفاوت شناخته می شود.

افزودن درصد معینی از عنصر مولیبدن به ترکیب اولیه فولاد Mo40 ، سختی فولاد و خاصیت سختی پذیری آن را افزایش می دهد. همچنین میزان چقرمگی فولاد در این حالت نیز افزایش پیدا می کند. مولیبدن را معمولاً در کنار دو عنصر کروم و نیکل به کار می برند زیرا به طور همزمان قادرند برخی از خواص فولاد نظیر استحکام کششی، سختی و مقاومت به خوردگی را بهینه سازی کنند. فولاد Mo40 به طور ویژه برای کاربردهای صنعتی سنگین استفاده می شود.

 

فولاد Mo40 در استاندارد AISI با عنوان فولاد ۴۱۴۰ شناخته می شود

انواع فولادهای آلیاژی در استاندارد AISI با یک کد چهار رقمی شناخته می شوند. بر همین اساس، برخی از انواع فولادها بر حسب عناصر تشکیل دهنده آن ها در این استاندارد نامگذاری می شوند؛ این عناصر شامل بور، کربن، منگنز، مولیبدن، نیکل، سیلیس، کروم و وانادیوم می باشد.

فولاد AISI 4140 ، یک فولاد آلیاژی بر اساس عناصر کروم، منگنز و مولیبدن است.این فولاد جزو آلیاژهای کم کربن دسته بندی می گردد و دارای توان کششی و مقاومت به سختی بسیار بالایی می باشد. در جدول زیر، ترکیب شیمیایی فولاد Mo40 و درصد عناصر آن نشان داده شده است:

 

ترکیب شیمیایی فولاد Mo40 (فولاد AISI 4140) :

عنصرCrMnCSiMoSPFe
درصد۰/۸۰-۱/۱۰۰/۷۵-۱/۰۰/۳۸۰-۰/۴۳۰۰/۱۵-۰/۳۰۰/۱۵-۰/۲۵۰/۰۴۰۰/۰۳۵متعادل

 

خواص فیزیکی فولاد Mo40 (فولاد AISI 4140) : 

خاصیت فیزیکیمقدار
دانسیته  ۷/۸۵g/cm3
نقطه ذوب۱۴۱۶ ˚C

 

خواص مکانیکی فولاد Mo40 (فولاد AISI 4140) : 

خاصیت مکانیکیمقدار
توان کششی ۶۵۵MPa
توان بازدهی ۴۱۵MPa
ضریب توده ۱۴۰GPa
ضریب برش ۸۰GPa
ضریب الاستیک ۱۹۰-۲۱۰MPa
نسبت پویسون۰/۲۷-۰/۳۰
کشیدگی تا شکست ۲۵/۷۰%
سختی، برینل۱۹۷
سختی، نوپ۲۱۹
سختی، راکوِل B۹۲
سختی، راکوِل C۱۳
سختی، ویکرز۲۰۷
قابلیت ماشینکاری۶۵

 

فولاد Mo40 در سایر استانداردها با اعداد و نمادهای متفاوت دیگری نشان داده می شود؛ برای آشنایی با این نمادهای مختلف می توانید جدول زیر را مطالعه کنید.

خرید و فروش فولاد Mo40 برای کاربردهای صنعتی : 

فولاد Mo40 به طرز بسیار مؤثری برای کاربردهای صنعتی، تولید ماشین آلات، محور خودروها، چرخ دنده های غول پیکر، سازه های سنگین و … به کار می رود. این فولاد به خوبی شکل می گیرد و قابلیت جوشکاری مناسبی دارد. دمای آهنگری این فولاد حدود ۹۲۶ تا ۱۲۰۵ درجه سانتی گراد است. شرایط حرارتی برای این نوع فولاد در محدود دمایی ۸۱۶ تا ۱۰۳۸ درجه سانتی گراد گزارش شده است.

با توجه به خواص فوق العاده فولاد Mo40، مهزیار فولاد با دانش و آگاهی بر نیازهای صنایع، این متریال بسیار مهم را با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای مشتریان فراهم نموده است. برای خرید فولاد آلیاژی دارای مولیبدن می توانید با مجموعه تخصصی مهزیار فولاد تماس بگیرید.

شماره تماس : ۹۱۰۱ ۴۴۴۴ – ۰۲۱ 

2 دیدگاه ها

  1. فیاض گفت:

    میل گرد (بیلت) به طول ۲ متر و قطر ۱۲۰ میلیمتر
    دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *