تیرآهن و هاش
آیا تیراهن فولادی با هاش فولادی متفاوت است؟
اکتبر 3, 2019
لوله های ضخامت بالا
مشخصات فنی لوله مانیسمان
اکتبر 5, 2019

تفاوت لوله سیاه و لوله گالوانیزه

لوله های سیاه

خانه ها به منظور ایجاد رفاه به آب و گاز نیاز دارند. گاز طبیعی ، گرمای لازم برای پخت و پز و گرمایش خانه را فراهم می کند و ما نمی توانیم بدون آب زنده بمانیم. از لوله ها برای انتقال این مواد اولیه به خانه ها ، ساختمان ها و سایر پروژه های ساختمانی استفاده می شود. دو لوله بسیار پرکاربرد ، لوله های سیاه و گالوانیزه هستند.

لوله های سیاه که به لوله های فولادی نیز معروف هستند ، برای انتقال آب و گاز طبیعی از منبع آنها به کاربر نهایی استفاده می شود.

همچنین برای سیستم‌های آتش‌نشانی به دلیل مقاومت بالای آن در برابر گرما مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انتقال آب به مبدل‌های حرارتی نیز از لوله‌های سیاه استفاده می‌کنند. معمولا با جوشکاری و یا با استفاده از کوپلینگ های مکانیکی این لوله ها به هم متصل می‌شوند.

اگرچه به طور عمده این لوله ها برای خطوط گاز استفاده می شوند ، از لوله سیاه برای اتصال تجهیزات به خطوط تأمین آن نیز استفاده می شود. لوله های سیاه در زهکشی ها و لوله های گاز طبیعی استفاده می شوند. به جز حمل آب آشامیدنی ، حتی می توان به جای لوله های گالوانیزه در پروژه های مختلف نیز از آن استفاده کرد.

لوله گالوانیزه یک لوله فولادی است که با روی پوشیده شده‌است. روی طول عمر لوله‌ها را افزایش داده  و باعث می‌شود که مقاومت در برابر خوردگی و رسوبات معدنی مقاومت بیشتری داشته باشند. لوله های گالوانیزه که در خطوط تامین آب مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای بیش از ۳۰ سال در خانه‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌است.

لوله های گالوانیزه در خطوط گاز قابل استفاده نیست زیرا روی (Zn) با شروع به پوسته پوسته شدن ، خط را مسدود می کند ، اما کاربردهای دیگری نیز دارد. همچنین می تواند برای نرده های در فضای باز ، داربست ، حصار ، لوله کشی فاضلاب و آبیاری مزرعه مورد استفاده قرار می گیرد و برای پروژه های بزرگ ساختمانی با عمری حدود ۴۰ ساله مناسب است.

اگر چه روی که سطح لوله گالوانیزه را پوشش میدهد، می‌تواند از خوردگی جلوگیری کند، اما سریع‌تر از لوله‌های مسی یا PVC از بین میرود. علاوه بر این، شامل سرب است که می‌تواند مضر باشد. همچنین گران‌تر از لوله سیاه است.  و پوسته‌پوسته شدن روی در لوله‌های گالوانیزه می‌تواند باعث ترکیدن تدریجی لوله‌ها شود.

در حالی که در حال حاضر لوله‌های ایمن‌تر و قوی‌تر از جنس فولاد ساخته شده‌اند، لوله‌های سیاه و لوله‌های گالوانیزه هنوز بسیار محبوب هستند و در خانه‌ها و ساختمان‌ها به کار می‌روند.

نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که از آن‌ها مطابق با مشخصات پروژه استفاده کنید و تنها از یک نوع لوله برای انتقال آب و گاز به خانه‌های خود استفاده کنید. توصیه نمی‌شود که دو نوع لوله را ترکیب کنید.

خرید و فروش کلیه لوله های درز دار و درز مستقیم سیاه تولید داخل از سایز های ۱ اینچ تا ۱۰۰ اینچ

فروش تخصصی انواع لوله های سیاه با کاربرد های ساختمانی و صنعتی ، همینک در مهزیار فولاد 

شماره تماس : ۴۴۴۴۹۱۰۱ – ۰۲۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *