تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی پایان یافت

گشت‌وگذار شبانه در کوچه پس کوچه‌های آهنی
شهریور ۲۰, ۱۳۹۵
کنار گذاشته شدن قرارگاه خاتم الانبیاء از قراردادهای نفتی با تدبیر دولت(منبع فارس نیوز)
شهریور ۲۱, ۱۳۹۵

تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی پایان یافت

به گزارش ایلنا از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محسن عطارزاده رئیس بهره برداری پالایشگاه سوم اظهار کرد: تعمیرات اساسی امسال با تلاش متخصصان جوان و در سایه توفیقات الهی، برای آماده‌سازی و استمرار تولید پایدار گاز، طی نوزده روز انجام شد.

عطار زاده افزود: این عملیات با انجام یکهزار و ۳۸۴ دستور کار که شامل ۷۸۴ فعالیت بازرسی و تعمیراتی و ۶۰۰ فعالیت تعمیرات پیشگیرانه برق، ابزار دقیق و مکانیک با موفقیت و بدون حادثه به ثمر نشست.

وی در ادامه تعمیرات اساسی امسال پالایشگاه سوم را نمونه‌ و الگویی موفق در عملیات تعمیرات اساسی مجتمع گاز پارس جنوبی عنوان نمود و خاطرنشان کرد: امسال نیز الگوی موفق تعمیرات اساسی بر مبنای بررسی ریسک آسیب‌پذیری هر تجهیز که در سال‌های قبل مبنای برنامه‌ریزی تعمیرات اساسی یک فاز بود و موجبات حذف تعمیرات اساسی در سال گذشته این پالایشگاه را فراهم نمود, با تمرکز بر تعمیرات فاز ۵ و اجرای بازرسی گسترده تجهیزات برنامه‌ریزی و اجرا گردید.

عطارزاده در ادامه با توجه به اهمیت استراتژیک محصول اتان که خوراک اصلی واحدهای پایین دستی پتروشیمی‌ها در منطقه می‌باشد یادآور شد: به منظور حفظ و تداوم تولید پایدار این محصول مهم در مجتمع گاز پارس جنوبی، بر اساس مصوبه‌ی کمیته‌ی راهبردی و خوردگی پالایشگاه سوم ، آمین مصرفی در واحدهای تولید اتان تعریف گردید.

وی ادامه داد: در مسیر پایش دقیق اتان تولیدی و میزان محصول فروخته شده به پتروشیمی‌ها بر اساس طرح اصلاحی واحد مهندسی، دو دستگاه کنتور اندازه‌گیری حجم اتان بر روی مسیر ارسالی محصول در بازه زمانی تعمیرات اساسی نصب گردید.

این مقام مسئول تصریح کرد: در جهت کسب رضایتمندی مشتریان و افزایش میزان تولید اتان، تعمیرات  توربو اکسپندرهای ردیف سوم و چهارم گازی در بازه زمانی تعمیرات اساسی در دستور کار قرار گرفت  و افزایش ده درصدی این محصول را فراهم نمود.

عطارزاده با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش تعمیرات برق گفت: برنامه‌نویسی، اجرا و بهره‌برداری آزمایشی سیستم مدیریت برق (PMS) پالایشگاه با همت کارکنان و متخصصان واحد برق عملیاتی و اجرا گردید تا این پالایشگاه آمادگی لازم جهت دریافت برق پشتیبان را داشته باشد.

به گفته‌ی وی، در عملیات تعمیرات اساسی امسال، نصب کامل نرم افزارهای به روز رسانی شده سیستم حفاظت پالایشگاه در قالب طرح اصلاحی برنامه‌نویسی و اجرا گردید.

عطارزاده رئیس بهره‌برداری پالایشگاه سوم با اشاره به اقدامات موثر انجام شده در بازه زمانی تعمیرات اساسی در جهت حفاظت از محیط زیست عنوان داشت: تعمیرات اساسی مشعل‌های سه‌گانه و تعمیر کوره‌های زباله‌سوز واحدهای گوگردسازی با هدف اطمینان از عملکرد مناسب آنها در حفاظت از محیط زیست به ثمر نشست.

منبع : خبرگزاری ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *