بهره‌برداری از پست برق ۱۳۲ کیلوولت کوی ملت اهواز تا قبل از تابستان ۹۶ / حضور سرمایه‌گذاران برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی

اوپک
بلومبرگ: ترفند وزیر انرژی الجزایر برای کاهش شکاف‌ میان اوپکی‌ها/ بذر توافق ماه پیش کاشته شد
مهر ۹, ۱۳۹۵
خرید و فروش انواع میلگرد های ساده ، ترانس ، مفتول های صنعتی ، مفتول های آلیاژی ، ترانسمیسیون
مهر ۹, ۱۳۹۵

بهره‌برداری از پست برق ۱۳۲ کیلوولت کوی ملت اهواز تا قبل از تابستان ۹۶ / حضور سرمایه‌گذاران برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، صبح امروز آغاز به کار سه پروژه برق منطقه‌ای خوزستان با حضور معاون وزارت نیرو در امور برق و انرژی، استاندار و مدیران صنعت آب و برق خوزستان صورت پذیرفت.

هوشنگ فلاحتیان با حضور در محل احداث پروژه در کوی ملت اهواز اظهار کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی پست برق ۱۳۲ کیلوولت کوی ملت در شهر اهواز آغاز شده است و این پست وظیفه تأمین نیروی برق کوی ملت و مناطق پیرامون آن را بر عهده خواهد داشت.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اجرای این پست و خطوط ارتباطی منتهی به این ایستگاه برق تا قبل از ورود به تابستان سال ۹۶ تکمیل و مورد افتتاح رسمی قرار می‌گیرد.

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: به شهروندان اهوازی این تعهد را می‌دهیم که از برق پایدار و مناسب‌تری برخوردار شوند و به منظور ایجاد اشتغال و ارائه خدمات در سایر فعالیت‌ها در سطح شهر زمینه لازم از نظر تأمین انرژی برق فراهم خواهد شد.

وی اعلام کرد: همزمان در کنار عملیات  اجرایی این ایستگاه، از همین امروز عملیات اجرایی ۵۶ کیلومتر مدار خط ۱۳۲ کیلوولت برای تکمیل رینگ خط فوق توزیع شهرستان اهواز کلید خواهد خورد.

فلاحتیان در ادامه افزود: با پشتکار همکارانمان در شرکت برق منطقه‌ای خوزستان سعی ما بر این است تا خط ۵۶ کیلومتر مدار را تا سال ۹۷ تکمیل و مورد افتتاح قرار دهیم و با اجرا و اتمام خط مذکور قطعاً میزان پایداری شبکه‌های برق افزایش خواهد یافت و با اجرای پروژه‌های توسعه در زمینه‌های مختلف در کلان‌شهر اهواز مطمئناً خواهیم توانست برق مورد نیاز سنوات آتی شهرستان را به نحو احسن تأمین کنیم.

وی در ارتباط با پروژه‌های در دست اقدام در خوزستان عنوان کرد: ما در صنعت برق و در حوزه وزارت نیرو همه امکاناتمان را بسیج کرده و تا قبل از پایان سال جاری حداقل یک‌هزار مگاوات به تولید برق در استان اضافه کنیم.

فلاحتیان تشریح کرد: این یک‌هزار مگاوات برق تولیدی شامل نیروگاه ۶۴۸ مگاواتی ماهشهر است که با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان صورت گرفته و قبل از ۲۲ بهمن و یا حداکثر پایان سال جاری رسماً افتتاح خواهد شد و با ورود این نیروگاه که بخشی از آن را نیز آماده کرده‌ایم ظرفیت نیروگاه‌‌های استان ۶۴۸ مگاوات افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: در کنار پروژه نیروگاه ماهشهر، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بهبهان را آماده رسمی بهره‌برداری خواهیم کرد که در حال حاضر عملیات راه‌اندازی آزمایشی آن انجام شده است، بنابراین با این دو پروژه عظیم بر ظرفیت تولید برق خوزستان افزوده خواهد شد.

فلاحتیان با اشاره به توسعه و ایجاد انرژی‌های تجدید‌پذیر در خوزستان بیان داشت: خوشبختانه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی متعددی به منظور سرمایه‌گذاری در ساخت نیروگاه‌های خورشیدی و بادی مراجعه داشتند و مذاکرات با آنها انجام خواهد شد و امیدوار هستیم تا قبل از پایان سال ۱۳۹۵ بتوانیم قراردادهایی را با آنها در راستای تأمین بخشی از نیاز استان خوزستان از طریق نیروگاه‌های خورشیدی و بادی به انعقاد برسانیم.

منبع:فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *