بازدید معاون وزیر صنعت از شرکت شمش فلز رویال فردوس

رکود شدید گریبانگیر صنعت فولاد/ ظرفیت تولید کارخانه‌‌ها غیراقتصادی است/ نگرانی از کمبود سنگ آهن در آینده
شهریور ۱۳, ۱۳۹۵
ریل ملی را ۳۰ درصد گران‌تر از ریل‌های خارجی می‌خریم/ بدهی ۲۰۰ میلیاردی ذوب‌آهن به راه‌آهن
شهریور ۱۵, ۱۳۹۵

بازدید معاون وزیر صنعت از شرکت شمش فلز رویال فردوس

ورق آلیاژی

ورق میلگرد میلگرد آجدار ورق مبارکه ورق اکسین

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، دقایقی پیش محمد‌تقی کره‌ای معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان و سایر مسؤولان استانی و شهرستانی از شرکت شمش فلز رویال این شهرستان بازدید کردند.

مواد کاربردی این واحد صنایع خودروسازی، هوا فضا، صنایع دفاعی و آلیاژهای آلومینیوم‌سازی است که در حال حاضر نیاز کشور از طریق چین و اکراین تأمین می‌شود و استراتژی فروش محصولات کارخانه علاوه بر تأمین نیاز داخل، صادرات به سایر کشورها نیز است.

این واحد صنعتی معدنی در زمینی به مساحت ۷۰ هزار متر مربع و زیربنای بخش تولیدی ۶ هزار و سایر بخش‌ها یک‌هزار متر مربع ایجاد شده است.

بر مبنای این گزارش، ظرفیت سالانه این واحد ۶ هزار تن شمش منیزیم است، همچنین میزان سرمایه‌گذاری ثابت این طرح ۷۴۳ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال و میزان سرمایه در گردش مورد نیاز برای یک دوره سه ماهه ۱۰۰ هزار میلیون ریال و مجموع سرمایه‌گذاری طرح ۸۴۳ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال است.

همچنین تسهیلات دریافتی در بخش ثابت از محل اعتبارات جز(د) بند ۶ قانون بودجه ۸۸ به میزان ۱۵٫۵ میلیون یورو و از محل منابع داخلی بانک ۲۶ میلیارد ریال و در بخش در گردش از محل منابع داخلی بانک ۵۲ میلیارد ریال بوده است.

این واحد صنعتی معدنی برای ۱۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش، این واحد صنعتی معدنی در کیلومتر پنج جاده فردوس سرایان قرار دارد که مجوز تاسیس آن  در سوم دی ماه ۸۶ و پروانه بهره‌برداری آن پنجم آذرماه ۹۲ اخذ شده است.

این واحد صنعتی معدنی سالانه ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار کیلووات ساعت برق، ۱۵هزار مترمکعب آب و ۶۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف می‌کند.

منبع:فارس نیوز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *