اولین قرارداد تامین سرمایه خارجی در پتروشیمی خلیج فارس رقم خورد

انتصاب مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا
مهر ۱۰, ۱۳۹۵
خرید و فروش شیت پایل ، ورق های دریایی ، لوله های دریایی ، فولاد های دریایی ، فولاد های
مهر ۱۰, ۱۳۹۵

اولین قرارداد تامین سرمایه خارجی در پتروشیمی خلیج فارس رقم خورد

اجرای پروژه های نفتی اجرای پروژه های فلزی اجرای پروژه های دریایی اجرای پروژه های پتروشیمی اجرای پروژه های پایپینگ خرید و فروش انواع لوله خرید و فروش لوله مانیسمان ( بدون درز ) خرید و فروش لوله جداره چاه خرید و فروش لوله داربستی خرید و فروش لوله گالوانیزه خرید و فروش لوله آلومنیوم خرید و فروش لوله گوشتدار خرید و فروش لوله ریزبار خرید و فروش لوله اسپیرال (سایز بالا ) لوله 1 اینچ لوله 1.1/2 اینچ لوله 2 اینچ لوله 4 اینچ لوله 5 اینچ لوله 6 اینچ لوله 10 اینچ لوله 12 اینچ لوله 15 اینچ لوله 24 اینچ لوله 36 اینچ لوله 42 اینچ

به گزارش ایلنا، با برنامه‌ریزی‌های اصولی انجام شده بر مبنای اهداف توسعه‌ای شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس مدیرعامل این شرکت توانست وعده‌های داده شده را به خوبی محقق نماید.

نژاد سلیم با حضور به موقع در کنفرانس‌های بین‌المللی نظیر کنفرانس ژنو-وین-برلین-فرانکفورت و معرفی مطلوب هلدینگ خلیج فارس به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ کشور اعتماد موسسات بیمه صادراتی و اعتباردهندگان بین‌المللی و بانک‌ها را جلب نموده، و با هماهنگی لازم نسبت به تبیین ساختارهای رفع نیاز اطلاعات مالی مورد درخواست شده  آنها همت گذاشت.

نتیجه این اقدام مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس تصمیم موسسات بیمه صادراتی برای پذیرش هلدینگ خلیج فارس صرفاً با اتکاء به نام هلدینگ بدون اخذ هر تضمین دیگری در غالب  corporate guarantee (ضمانت شرکتی) را به همراه داشت و اولین قرارداد تامین منابع مالی در قالب یوزانس از کشور ژاپن و تحت پوشش بیمه صادراتی NEXI و قرارداد منعقده با ماروبنی در اول سپتامبر در توکیو ژاپن به مبلغ ٣٢٠ میلیون یورو به امضاء رسید.

متعاقب نگرش موسسات بیمه صادراتی و با نگاه تامین منابع مالی به شکل کوتاه مدت قابل تامین به میان مدت مدیر عامل هلدینگ مذاکره با شرکت های  رقیب ژاپنی و با تشویق امکان استفاده تسهیلات ، قرارداد دیگری با مبلغ مشابه قابل افزایش به ۶۴٠ میلیون یورو را نیز به مرحله نهایی رسانده و در آینده نزدیگ بطور رسمی به امضاء خواهد رسید.

فعالیت های مهندس نژاد سلیم در حوزه تامین مالی فقط به این موضوعات ختم نشده و با پیگیری های مستمر و جلسات و کنفرانس های تلفنی بسیار زیاد ایشان موفق شد الزامات ارایه صورت های مالی وانطباق آن با IFRS که از ضروریات اقدامات بلند مدت تامین منابع مالی است را در الویت کاری قرار دهد به شکلی که در مقطع کنونی مذاکرات ساختاری تامین منابع مالی بصورت بلند مدت با اعتبار دهندگان بین المللی  در مرحله مطلوبی قرارگرفته و به محض ورود بانکها این امکان فراهم می‌گردد.

با تدابیر فوق  امیدوار است تامین منابع مالی در قالب یوزانس تا میزان ١ میلیارد یورو و تامین میان مدت را برای مبلغ حدود  ۵٠٠ میلیون یورو در سال جاری محقق نماید.

تدابیر ساختار بلند مدت با پیش بینی موثر ورود بانکها برای سال میلادی آتی هموار بوده و انتظار تحقق منابع مالی بالغ بر ٢/۵ میلیارد یورو از طریق سندیکای متشکل  از بانکها و موسسات بیمه صادراتی در حال شکل گیری است.

علاوه بر عرصه تامین مالی  جذب مشارکت خارجی با شرکتهای معتبر بین المللی در حد سرمایه گذاری قریب به ١٠ میلیارد دلار در دستور کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس خود دارد.

شایان ذکر است قراردادهای تامین مالی مذکور صرفاً به اتکاء نام هلدینگ خلیج فارس و بدون وثیقه گذاری قراردادهای صادراتی بوده است.

منبع:خبرگزاری ایلنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *