شرکت کشتیرانی هند در سودای احیای «کشتیرانی ایران و هند» برای رهایی از رکود

مونل
مونل
شهریور ۱۰, ۱۳۹۵
جریمه صنعتگران به دلیل نقص در استعلام از سازمان امور مالیاتی/ بار زیان بیمه‌ها بر شانه تولید
شهریور ۱۳, ۱۳۹۵

شرکت کشتیرانی هند در سودای احیای «کشتیرانی ایران و هند» برای رهایی از رکود

بلومبرگ گزارش داد شرکت کشتیرانی هند در سودای احیای «کشتیرانی ایران و هند» برای رهایی از رکود

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از بلومبرگ، شرکت دولتی خطوط کشتیرانی هند در تلاش است تا خود را از رکود اقتصادی نجات دهد و در نظر دارد تا همکاری مشترک ۴۰ ساله با یک شرکت ایرانی را احیا کند.

بی بی سینها، رئیس این شرکت هندی گفت لغو اخیر تحریم های ایران راه را برای شرکت کشتیرانی ایران و هند که می تواند به بازارهای آسیایی مرکزی نظیر قزاقستان دسترسی داشته باشد، باز کرده است.

سینها در مصاحبه ای با اشاره به همکاری مشترک با ایران گفت: «ما نمی خواهیم این شرکت از بین برود… شریک دیگر یعنی خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حضور چشمگیری در دریای خزر دارد.»

این شرکت هندی در گزارش سالانه خود اعلام کرد: «صنعت کشتیرانی جهانی هنوز با خروج و غلبه بر رکود بی سابقه و طولانی مدت خود دست در گریبان است.»

این شرکت هندی که بزرگ ترین شرکت کشتیرانی هند به شمار می رود و خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۱۲ تصمیم گرفتند تا همکاری مشترک خود را به علت کاهش مبادلات تجاری در اثر تحریم های ایران منحل کنند. این تحریم ها از ماه ژانویه در حال کاهش یافتن است.

این شرکت هندی در این فکر است که آیا ۳ کشتی فله بر و یک تانکر نفتی متعلق به این همکاری مشترک را به کار گیرد یا نه. شرکت کشتیرانی هند ۴۹ درصد سهام شرکت کشتیرانی ایران و هند و خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ۵۱ درصد سهام این شرکت مشترک را در اختیار دارد.(فارس نیوز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *