لوله مانیسمان
خرید ، فروش لوله های مانیسمان API5L
فوریه 13, 2019
ورقA516
معرفی ورق A516، ویژگی ها و موارد کاربردی آن
فوریه 16, 2019

آشنایی با لوله گالوانیزه و موارد کاربردی آن

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه، نوعی لوله فولادی است که توسط یک روکش محافظ شامل عنصر روی پوشش داده شده است. پوشش روی، لوله های گالوانیزه را در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت می کند. استفاده از این لوله ها در مصارف خانگی برای تأسیسات لوله کشی از سال ۱۹۶۰ رواج یافت اما تاریخ ساخت آن ها به زمان قبل از این تاریخ مربوط می شود. در حال حاضر، انواع لوله گالوانیزه هنوز هم جایگاه مناسبی در سیستم های لوله کشی انتقال آب و فاضلاب دارند.

قبل از آنکه لوله گالوانیزه به بازار معرفی شود، لوله هایی از جنس سرب در تأسیسات انتقال آب استفاده می شدند؛ این عامل به تدریج موجب میشد مقادیری از سرب به آب آشامیدنی راه پیدا کند و موجب مسمومیت و عوارض خفیف ناشی از اثرات سمی آن در مردم شود. به همین علت، لوله های گالوانیزه ابداع شدند و لوله های سرب به تدریج زوال یافتند.

 

انواع لوله گالوانیزه چه مزایایی دارند و در چه مواردی به کار می روند؟ 

لوله گالوانیزه دارای یک لایه عنصر روی بر روی دیواره خود است؛ این لایه گالوانیزه در واقع لوله را در برابر عوامل مخرب محیطی نظیر عوامل خوردگی، رطوبت، زنگ زدگی و سایر عناصر محافظت می کند. با این اوصاف می توان گفت لوله های گالوانیزه لوله هایی هستند که در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارند. همین خصوصیت بسیار مهم باعث شده است از این لوله ها برای تأسیسات انتقال آب در مناطق مختلف استفاده شود.

اگرچه نسل جدیدی از لوله های پلیمری برای انتقال آب و فاضلاب به بازار معرفی شده اند اما استفاده از لوله گالوانیزه به این منظور هنوز هم محبوبیت خاص خود را دارد. انتقال آب آشامیدنی در مناطق شهری، نصب در تأسیسات آبیاری گلخانه ای و مسیری برای عبور هوا در سیستم های تهویه مطبوع، مهم ترین موارد مصرف انواع لوله گالوانیزه هستند.

 

برای اطلاع از قیمت لوله گالوانیزه می توانید با مجموعه تخصصی مهزیار فولاد صنعت تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس : ۹۱۰۱ ۴۴۴۴ – ۰۲۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *