هدف تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا ۱۴۰۴ تغییر نمی‌کند

گروه صنایع معدنی >فولاد – دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: بازنگری در طرح جامع فولاد برای تغییر رقم تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در سال ۱۴۰۴۴ نیست بلکه اطلاعات موجود مورد بازنگری و پایش قرار می‌گیرند.

رسول خلیفه سلطان در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز درباره آخرین وضعیت طرح جامع فولاد اظهار کرد: اطلاعات موجود در طرح به صورت مرتب و ماهی یکبار پایش می‌شود. این بدان معنا است که بازنگری در اطلاعات موجود صورت می‌گیرد. در حال حاضر پایش نهایی در حال انجام است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رقم تولید ۵۵ میلیون تن فولاد برای سال ۱۴۰۴ در بازنگری طرح ممکن است دستخوش تغییر شود؟ بیان کرد: به‌هرحال یک هدف تعیین شده است اما باید دید چه زمان به آن دست پیدا می‌کنیم اما اینکه بازنگری برای تغییر در رقم مشخص شده انجام می‌گیرد، باید بگویم خیر بلکه تنها اطلاعات مورد بازبینی و پایش قرار می‌گیرد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه در چهارمین همایش بین‌المللی سنگ‌آهن ایران شرکت خواهم کرد، اظهار کرد: بهتر است در این همایش مسائل مربوط به تکمیل زنجیره فولاد مطرح شود یعنی باید اهدافی را دنبال کرد که زنجیره فولاد از سنگ‌آهن تا کنسانتره، گندله و در نهایت فولاد فعال شده و همه بتوانند در یک زنجیره هماهنگ فعالیت کنند.

به گزارش ماین نیوز، چهارمین همایش بین‌المللی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران ۱۹ دی ماه امسال با حضور فعالان و دست اندرکاران حوزه سنگ آهن و حوزه‌های مرتبط خصوصی و دولتی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

موضوعات چهارمین همایش بین‌المللی سنگ آهن ایران به شرح زیرند:

۱- تحلیل راهبردهای خروج از بحران تولید سنگ آهن ایران
۲- الزامات اقتصاد مقاومتی در حوزه سیاست‌گذاری تولید سنگ آهن ایران
۳- راهبردهای توانمندسازی معادن کوچک و متوسط
۴- مدل بهینه حکمرانی زنجیره ارزش سنگ آهن ایران
۵- آسیب‌شناسی نظام حکمرانی بخش معدن ایران
همراه با برگزاری کارگاه‌های جانبی و نشست‌های تجاری دوجانبه

منبع: ماین نیوز

دیدگاهتان را بنویسید